وزیر نیرو خبر داد:

تهاتر نفت با مطالبات

کدخبر: 344654
اقتصادنیوز ؛ ​وزیر نیرو از اشتیاق طلبکاران وزارت نیرو برای گرفتن نفت به جای مطالبات با استفاده از راهکار قانونی تهاتر نفت خبر داد و گفت: امیدواریم امسال بتوانیم از این سازوکار استفاده کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در حاشیه مراسم افتتاح مرکز پایش صنعت برق در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال قانون بودجه این امکان را برای ما فراهم کرده که بتوانیم بدهی های وزارت نیرو را به صورت تهاتر نفت خام پرداخت کنیم که برای اجرای این کار ضوابط و شرایط وزارت نفت نیز مهم است و قطعا آنچه را که مصلحت می‌دانند در چارچوب کلی سیاست‌های دولت مدنظر قرار خواهند داد.

وی افزود: طلبکاران وزارت نیرو برای گرفتن نفت به جای مطالبات خود ابراز اشتیاق و تمایل کرده اند و امیدواریم امسال بتوانیم از این سازوکار استفاده کنیم؛ ممکن است این افراد شخصا توان صادرات نداشته باشند، اما به لحاظ ظرفیت‌هایی که دارند می‌توانند از مجموعه‌هایی که دارای اهلیت این کار هستند استفاده کنند.

وزیر نیرو در پاسخ به سوالی در خصوص تغییر احتمالی ساعات ادارات در تابستان امسال به منظور کنترل پیک مصرف برق گفت: یکی از ویژگی‌هایی که شرایط کرونا برای کشور رقم زده به اصطلاح تغییر ساعات کاری بوده که تا حدی نیز ما از آن بهره‌مند شده‌ایم، اما من با وزیر کشور در خصوص تغییر ساعات اداری صحبت داشتم و گویا امروز ایشان جلسه‌ای با استانداران خواهند داشت و قطعا در مورد این مساله صحبت خواهند کرد و اگر نیاز باشد در این موضوع تصمیم‌گیری صورت خواهد گرفت.

وی افزود: اگر قرار باشد این موضوع در یک استان بسته به شرایط دما و مسائل دیگر اعمال شود، در روزهای آتی نتیجه کار عنوان خواهد شد و این مساله از سوی وزارت کشور اطلاع‌رسانی می‌شود.

وزیر نیرو با اشاره به ضرورت استفاده از ماده 12 قانون رفع موانع تولید برای تبدیل نیروگاه‌ها از حالت سیکل ساده به سیکل ترکیبی گفت: امیدواری ما همچنان برقرار است که بتوانیم از این سازوکار قانونی برای تبدیل 7500 مگاوات ظرفیت نیروگاهی به سیکل ترکیبی استفاده کنیم که دراین رابطه نیز مذاکرات خوبی در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت انجام شده است و سازمان برنامه و بودجه نیز همکاری خوبی با ما دارد که امیدواریم امسال اتفاقات خوبی در این زمینه محقق شود.

وی افزود: وزارت نیرو از جمله دستگاه‌هایی است که بخش قابل توجهی از آنچه به عنوان دستاورد و اجرای پروژه دارد به اتکای سرمایه داخلی است؛ به عنوان مثال 60 درصد سرمایه‌ گذاری‌هایی که در نیمه دوم سال گذشته به افتتاح رسید، معادل 33 هزار و 453 میلیارد تومان با اتکای سرمایه‌ گذاری غیردولتی بوده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما