افزایش ۴۶ هزار و ۸۲۲ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای/ رشد ۲.۹۶ درصدی شاخص

کدخبر: 345470
اقتصادنیوز: شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۴۶.۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۴۶۶ هزار و ۲۷۵ واحد رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با میانگین رشد ۲.۹۶ درصد مواجه شدند.

رشد شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۴۶۸۲۲ واحد صعود معادل ۳.۳۰ درصد به یک میلیون و ۴۶۶ هزار و ۲۷۵ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۲۴۱۱ واحد افزایش معادل ۳.۳۰ درصد به ۳۸۸ هزار و ۶۷۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۹۶۰۴ واحد رشد معادل ۲.۲۲ درصد به ۴۴۱ هزار و ۶۱۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۶۳۳۷ واحد افزایش معادل ۲.۲۲ درصد به ۲۹۱ هزار و ۳۷۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۶۱۰۶۰ واحد افزایش معادل ۳.۲۳ درصد به یک میلیون و ۹۵۳ هزار و ۳۴۲ واحد، شاخص بازار اول با ۳۶۶۵۱ واحد ۶۴۰۵۱ معادل ۳.۴۳ درصد به یک میلیون و ۱۰۳ هزار ۸۰۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۸۴۷۱۵ واحد صعود معادل ۳.۰۸ درصد به ۲ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۸۴۲ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فارس با ۳۹۴۹ واحد، فولاد با ۳۹۰۹ واحد، فملی با ۳۵۲۲ واحد، شستا با ۲۳۹۴ واحد، کگل با ۱۸۴۸ واحد، شپنا با ۱۴۸۵ واحد و خودرو با ۱۳۷۰ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

رشد نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با ۲۶۳۴ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۵۵ هزار و ۳۲۹ واحد، حمل و نقل با ۲۴۲۲ واحد افزایش معادل ۴.۸۲ درصد به ۵۲ هزار و ۷۱۳ واحد، سایر معادن با ۳۶۹۷۴ واحد رشد معادل ۴.۷۷ درصد به ۸۱۱ هزار و ۴۴۹ واحد، فرآورده نفتی با ۲۱۹۵۵۱ واحد افزایش معادل ۴.۶۵ درصد به ۴ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۴۰۹ واحد، فلزات اساسی با ۴۳۰۷۷ واحد صعود معادل ۴.۵۲ درصد به ۹۹۶ هزار و ۱۳۰ واحد، چند رشته ای صنعتی با ۷۱۹۸ واحد رشد معادل ۴.۴۷ درصد به ۱۶۸ هزار و ۱۰۷ واحد، خودرو با ۱۴۲۲۲ واحد افزایش معادل ۴.۴۷ درصد به ۳۳۲ هزار و ۲۲۴ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «شنفت، حتاید، خرینگ، ثمسکن، وملی، شفا و فاسمین» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «زمگسا، رتکو، غدام، زپارس، غمارگ، خشرق و کدما» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۹۵ هزار نوبت معاملاتی، ۵ هزار و ۸۲۰ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۹۵ هزار و ۴۲۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما