وزیر سابق صنعت،معدن و تجارت؛

مشکلی برای تامین ماسک نداریم/ با گرانی دلار تولید در کشور مختل نشد

کدخبر: 346379
اقتصادنیوز: وزیر سابق صنعت،معدن و تجارت با اشاره به اقدامات وزارت صمت در روند مقابله با بیماری ویروس کرونا گفت: اگر وضعیت شیوع کرونا در کشور تشدید شود ما برای تامین ماسک مورد نیاز مشکلی نخواهیم داشت ولی باید تولید را با صادرات بالانس کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، رضا رحمانی وزیر اسبق صنعت معدن و تجارت در نشست بررسی اقدامات وزارت صمت در مقابله با ویروس کرونا در در  دانشگاه جامع امام حسین(ع)؛گفت: در دوره تحریم و شیوع ویروس کرونا تعداد بسیاری از جهادگران به صورت گمنام در راستای رفع نیازها عمومی کمک حال مردم و دولت بودند.

وی با اشاره به اینکه در روزهای اول شیوع این ویروس به ما شوک وارد شد اما با توجه به تجربه قبلی تحریم‌های خصمانه‌ی دشمن دچار غافلگیری و بهم ریختگی نشدیم بیان کرد: در روزهای اول شیوع این ویروس بخشی از نیاز کشور به ماسک از خارج کشور تامین می‌شد و این واردات در حالی صورت گرفت که ظرف 48 ساعت توانستیم کار خرید، ثبت سفارش و واردات را انجام دهیم و ظرفیت روزانه تولید ماسک را از دویست هزار به پنج میلیون عدد در روز افزایش دهیم که این تعداد ماسک به راحتی نیاز داخلی کشور را پاسخ می‌داد.

رحمانی بیان کرد:ما با دعوت تمام تولید کنندگان ماسک وضد‌عفونی‌کننده‌ها،با لطف خدا و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب در کشور از حیث تامین کالای مورد نیاز مردم در زمان شیوع این ویروس منحوس با مشکل مواجه نشدیم؛در صورتی که مردم در کشورهای اروپایی و ترکیه که با تحریم مواجه نبودند؛ مغازه‌ها را غارت می‌کردند.

وزیر سابق صنعت معدن و تجارت درباره‌ی فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه‌ی تولیدات داخلی گفت:ایشان بارها تاکید کرده‌اند که اگر می خواهیم مشکلات اساسی کشور از قبیل بیکاری، تورم، فقر، معیشت مردم،و ارزش پول ملی  حفظ شود باید سراغ تولید داخلی بروید؛که به لطف الهی وزارتخانه صمت در تولید وسایل لازم برای مبارزه با این ویروس منحوس بیانات ایشان را عملی کرد.

رحمانی افزود:اگر وضعیت شیوع کرونا در کشور تشدید شود ما برای تامین ماسک مورد نیاز مشکلی نخواهیم داشت ولی باید تولید را با صادرات بالانس کنیم و با وجود ذخیره ماسک کافی برای کشور بنده در اواخر حضور خود در وزارت صمت مجوز صادرات ماسک به برخی کشورهای همسایه را صادر کردم.

وی درپایان با تاکید بر اینکه باید کارهای جهادی تولیدکنندگان در تولید اقلام و ارائه کمک به مردم را برجسته کنیم خاطر نشان کرد: در سال نودو‌هفت که قیمت دلار به بیست هزار تومان افزایش یافت ناخواسته کشور بامشکل کمبود لاستیک و دستمال کاغذی مواجه شد ولی ما با امید به تولیدکنندگان چرخ تولید را همچنان فعال نگه داشتیم.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما