کدخبر: ۳۴۶۸۰۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کاهش ۳۰ درصدی قیمت میوه در بازار

اقتصادنیوز: رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: با توجه به رشد تولید و فراوانی عرضه، قیمت میوه ۳۰ درصد در بازار کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اسداله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی ، از کاهش ۳۰ درصدی قیمت میوه در بازار خبر داد و گفت: با توجه به رشد تولید محصولات باغی و فراوانی عرضه، قیمت تمامی اقلام در بازار افت داشته است.

او قیمت هر کیلو آلو قطره طلا را ۸ هزار تا ۱۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: هم اکنون نرخ هر کیلو انگور یاقوتی ۱۰ هزار تا ۱۸ هزار تومان، توت سفید ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان، توت فرنگی کرج ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار تومان، توت فرنگی سنندج ۸ هزار تا ۱۷ هزار تومان، زردآلو قیصی ۵ هزار تا ۱۰ هزار تومان، زرد آلو کاشان ۷ هزار تا ۱۴ هزار تومان، زردآلو شیراز ۱۵ هزار تا ۲۸ هزار تومان، سیب گلاب ۱۰ هزار تا ۱۸ هزار تومان، شلیل شبرنگ ۷ تا ۱۷ هزار تومان، گیلاس صورتی ۸ هزار تا ۱۶ هزار تومان، گیلاس مشکی ۸ هزار تا ۱۵ هزار تومان، هلو پیش رس ۴ هزار تا ۱۰ هزار تومان و هلو هسته جدا ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان است.

آلو قطره طلا ۸ هزار تا ۱۵ هزار تومان

انگور یاقوتی ۱۰ هزار تا ۱۸ هزار تومان

توت سفید ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان

توت فرنگی کرج ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار تومان

توت فرنگی سنندج ۸ هزار تا ۱۷ هزار تومان

زردآلو قیصی ۵ هزار تا ۱۰ هزار تومان

زرد آلو کاشان ۷ هزار تا ۱۴ هزار تومان

زردآلو شیراز ۱۵ هزار تا ۲۸ هزار تومان

سیب گلاب ۱۰ هزار تا ۱۸ هزار تومان

شلیل شبرنگ ۷ تا ۱۷ هزار تومان

گیلاس صورتی ۸ هزار تا ۱۶ هزار تومان

گیلاس مشکی ۸ هزار تا ۱۵ هزار تومان

هلو پیش رس ۴ هزار تا ۱۰ هزار تومان

هلو هسته جدا ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان

کارگر ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو پرتقال رسمی شمال با نرخ ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، پرتقال تامسون شمال ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان، گریپ فروت تو سرخ ۴ هزار تا ۶ هزار تومان، خیار بوته ای ۳ هزار تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، خیار گلخانه ۲ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، خربزه ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان، شاه پسند ۴ هزار و ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، طالبی ۳ هزار تا ۷ هزار تومان و هندوانه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی و با احتساب ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها عرضه می شود.

پرتقال رسمی شمال ۵ هزار تا ۸ هزار تومان

پرتقال تامسون شمال ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان

گریپ فروت تو سرخ ۴ هزار تا ۶ هزار تومان

خیار بوته ای ۳ هزار تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان

خیار گلخانه ۲ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان

خربزه ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان

شاه پسند ۴ هزار و ۷ هزار و ۵۰۰ تومان

طالبی ۳ هزار تا ۷ هزار تومان

هندوانه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان

او قیمت هر کیلو بادمجان قلمی را ۴ هزار تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو بادمجان گلخانه ۵ هزار تا ۹ هزار تومان، باقالی ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، بامیه ۸ هزار تا ۱۵ هزار تومان، برگ مو ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار تومان، پیاز شیری یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز زرد یک هزار تا ۲ هزار و ۶۰۰ تومان، تره فرنگی ۴ هزار تا ۶ هزار تومان و سیب زمینی ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

بادمجان قلمی ۴ هزار تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان

بادمجان گلخانه ۵ هزار تا ۹ هزار تومان

باقالی ۳ هزار تا ۵ هزار تومان

بامیه بامیه ۸ هزار تا ۱۵ هزار تومان

برگ مو ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار تومان

پیاز شیری یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان

پیاز زرد یک هزار تا ۲ هزار و ۶۰۰ تومان

تره فرنگی ۴ هزار تا ۶ هزار تومان

سیب زمینی ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به نرخ سایر صیفی در بازار بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو سیر خشک با نرخ ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، فلفل تند ریز ۵ هزار تا ۱۰ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۵ هزار تا ۱۰ هزار تومان، کاهو رسمی ۲ هزار تا ۳ هزار تومان، کرفس یک هزار تا ۳ هزار تومان، گوجه فرنگی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، لوبیا سبز ۷ هزار تا ۱۳ هزار تومان، لیموترش ریز ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار تومان، لیموترش سنگی ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار تومان، نخود سبز ۸ هزار تا ۱۳ هزار تومان و هویج ۲ تا ۴ هزار تومان در میادین میوه و تره بار و با احتساب ۳۰ تا ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها عرضه می شود.

سیر خشک ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار تومان

کاهو پیچ سالادی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان

فلفل تند ریز ۵ هزار تا ۱۰ هزار تومان

فلفل دلمه سبز ۵ هزار تا ۱۰ هزار تومان

کاهو رسمی ۲ هزار تا ۳ هزار تومان

کرفس یک هزار تا ۳ هزار تومان

گوجه فرنگی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان

لوبیا سبز ۷ هزار تا ۱۳ هزار تومان

لیموترش ریز ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار تومان

لیموترش سنگی ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار تومان

نخود سبز ۸ هزار تا ۱۳ هزار تومان

هویج ۲ تا ۴ هزار تومان

او نرخ هر کیلو سبزی جور ( پلو،آش،قورمه) را ۲ هزار تومان تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و سبزی خوردن ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان اعلام کرد.

سبزی جور ( پلو،آش،قورمه) ۲ هزار تومان تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان

سبزی خوردن ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان

به گفته کارگر، قیمت میوه های وارداتی همچون موز و انبه به سبب فصل گرما و تنوع میوه در داخل کاهش یافته است به طوری که نرخ هر کیلو موز ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان و انبه ۲۵ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی در پایان تصریح کرد: با توجه به شرایط مساعد تولید پیش بینی می شود که قیمت میوه ۱۰ تا ۱۵ درصد دیگر نیز در بازار کاهش یابد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند