عضو کمیسیون برنامه و بودجه مطرح کرد:

اثرگذاری مالیات برخانه‌های خالی بر قیمت مسکن

کدخبر: 347235
اقتصادنیوز: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در صورت عرضه خانه‌های خالی به بازار فروش، قیمت مسکن قطعا سیر نزولی پیدا می‌کند و دسترسی مردم به مسکن تسهیل می‌شود. مالیات برخانه‌های خالی پایه مالیاتی جدیدی را هم ایجاد می‌کند و دنبال آن منابع مالی خوبی را هم در اختیار دولت می‌گذارد.

به گزارش اقتصادنیوزبه نقل از فارس، جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره تاثیر مالیات برخانه‌های خالی در قیمت مسکن گفت: متاسفانه تعداد خانه‌های خالی در کشور زیاد است. به دلیل وجود نوسانات اقتصادی زیاد در کشور، مشاهده می‌شود یک خانه در 24 ساعت با افزایش 20 درصدی قیمت مواجه می‌شود.

وی افزود: این موضوع دلالان و سوداگران را ترغیب می‌کند تا خانه‌های خود را به بازار عرضه نکنند. درحال حاضر به دلیل وجود پدیده مذکور، تعداد خانه‌های خالی افزایش پیدا کرده است و به دلیل کاهش عرضه ناشی از احتکار مسکن، قیمت این کالا به صورت نجومی بالا رفته است.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه قیمت مسکن با مالیات بر خانه‌های خالی کاهش می‌یابد، گفت: در صورت عرضه این خانه‌ها به بازار فروش، قیمت مسکن قطعا سیر نزولی پیدا می‌کند و دسترسی مردم به مسکن تسهیل می‌شود.

کوچکی نژاد با بیان اینکه مالیات بر خانه‌های خالی منابع مالی دولت را افزایش می‌دهد، گفت: مالیات بر خانه‌های خالی علاوه بر اینکه قیمت مسکن را کاهش می‌دهد، پایه مالیاتی جدیدی را هم ایجاد می‌کند و دنبال آن منابع مالی خوبی را هم در اختیار دولت می‌گذارد.

وی در پایان تصریح کرد: مالیات بر خانه‌های خالی کلا به سود دولت است. این که دولت چرا آن را عملیاتی نمی‌کند جای تعجب و سوال است. قانون خوبی هم در این باره وجود دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما