نسخه های دولت چین برای ترمیم اقتصاد در پساکرونا

کدخبر: 347717
اقتصادنیوز؛ کارشناسان اعلام کردند که اقتصاد چین در سه ماهه دوم سال جاری میلادی مجدداً رشد خواهد کرد که حکایت از ترمیم اوضاع اقتصادی این کشور پس از بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، کارشناسان اعلام کردند که اقتصاد چین در سه ماهه دوم سال جاری میلادی مجدداً رشد خواهد کرد که حکایت از ترمیم اوضاع اقتصادی این کشور پس از بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا دارد.

بر اسلاس گزارش شینهوا، لی چائو، یک اقتصاددان در کارگزاری ژشانگ، پیش بینی کرد که تولید ناخالص داخلی چین به دنبال رکود در سه ماهه اول در سه ماهه دوم سال جاری میلادی شروع به رشد کرده و در سه ماهه چهارم بیش از 6 درصد افزایش یابد.

لی با اشاره به افزایش شاخص مدیران خرید چین طی چهار ماه متوالی و بازگشت تولید صنعتی همراه با ارزش افزوده، گفت: در مورد عرضه، از سرگیری بازار کار و تولید اساساً تکمیل شده است.

وی گفت: احیای زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری در املاک باعث رشد اقتصادی خواهد شد و مصرف و صادرات نیز به این قضیه کمک خواهد کرد.

به گفته لی، دولت چین هیچ هدف مشخصی برای رشد اقتصادی در سال 2020 تعیین نکرده است و نشان می‌دهد که درگیر سیاست‌های محرک اقتصادی قوی نخواهد بود.

وی افزود: درعوض، دولت چین سیاست‌های پولی و مالی را برای تثبیت اشتغال و تضمین استانداردهای زندگی، ضمن حمایت از پروژه‌های کلیدی این کشور و کمک به شرکت‌های کوچک و متوسط و همچنین کمک به حل مشکل فقر، هماهنگ خواهد کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما