فراز و فرود شاخص کل در مرز ۱.۸ میلیون/ رشد 1.25 درصدی شاخص

کدخبر: 349365
اقتصادنیوز: شاخص کل بورس امروز اگرچه نسبت به معاملات دیروز از رشد بیشتری برخوردار بود، اما دو موضوع اختلال هسته معاملات و افزایش صف فروش، از فشار رشد شاخص جلوگیری کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، بازار معاملات امروز بورس تهران با فراز و نشیب متعدد همراه بود که یکی از دلایل آن، موضوع تکراری هسته معاملات است که همواره در روزهای اخیر با اختلال روبرو بوده است.

با این حال بازار امروز نوسان بالایی داشت و شاخص کل به یک میلیون و 844 هزار واحد رسید و رشد 1.25 درصدی را تجربه کرد.ارزش کل 

شاخص کل هم‌وزن نیز در پایان معاملات امروز به  480 هزار و 855  واحد رسید. ارزش معاملات 17,783 میلیارد تومان و حجم معاملات: 9.9 میلیارد سهم شد.

شاخص کل فرابورس نیز  18 هزار و 724 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس نیز ۱,۲۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است و ارزش معاملات 13,76 میلیارد تومان و حجم معاملات: 2.5 میلیارد سهم شد.

نمادهایی که در ساعات بسته بودن بازار معامله می‌شوند

به نظر می‌رسد نوسان شاخص در خط مقاومت ۱.۸ میلیونی طی روزهای آتی هم ادامه داشته باشد. همچنین یکی از دلایل رشد معاملات در روز گذشته، افزایش تعداد نمادهای قابل معامله در ساعات پس از اتمام بازار و بسته شدن معاملات است که تعداد نمادهای قابل معامله در ساعات بسته بودن بازار طی دو روز اخیر دو رقمی شده است.

«خودرو، خساپا، شستا و شپنا» از مهمترین نمادهایی هستند که طی دو ساعت پس از بسته شدن بازار، معاملات آنها انجام می‌شود.

نمادهای پربیننده در روز جاری «وبملت و فولاد» بود و نمادهای پربیننده فرابورس نیز «ذوب، دی و چکاپا» بوده است. نماد «چکاپا» بر اساس اعلام ناظر بازار به دلیل انتقال از فرابورس به بورس تهران، در پایان معاملات امروز بسته می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما