کدخبر: ۳۴۹۴۴۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

افزایش دوباره مبتلایان به ویروس کرونا و افزایش قیمت طلا

اقتصادنیوز: ​پس از گزارش سازمان بهداشت جهانی مبتنی بر افزایش نرخ ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در چند هفته گذشته قیمت طلا رشد بی سابقه ای از خود نشان داده و سطح ۱۸۰۰ دلار را شکست. به نظر می رسد که قرار است دوباره این اتفاق تکرار شود.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛  پس از گزارش سازمان بهداشت جهانی مبتنی بر افزایش نرخ ابتلا به بیماری کووید-19 در چند هفته گذشته قیمت طلا رشد بی سابقه ای از خود نشان داده و سطح 1800 دلار را شکست. به نظر می رسد که قرار است دوباره این اتفاق تکرار شود.

سازمان جهانی بهداشت امروز در گزارشی اعلام کرد که در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی همه گیری این بیماری بدتر از قبل خواهد شد. از نظر این سازمان بسیاری از کشور ها در مسیر غلط مقابله با این بیماری قرار دارند که می تواند منجر به بدتر شدن شرایط کنونی بشود.

در حال حاضر بیش از 13 میلیون نفر در سرتاسر جهان به این بیماری مبتلا شده اند که بیش از نیم میلیون نفر از آن ها نیز به دام مرگ افتاده و جان خود را از دست داده اند.

به نظر می رسد که این خبر می تواند یک محرک بزرگ برای قیمت طلا بوده و مانند دفعه پیش آن را تا حد بسیار زیادی به بالا سوق دهد و باعث دستیابی طلا به سطوح جدید شود.

البته باید این را در نظر گرفت که کارشناسان ادامه رشد قیمت طلا را منوط به شرایط اقتصادی در آینده می دانند و انتظار دارند که به دلیل تورم پیش بینی شده قیمت آن تا 2000 دلار بالا رود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند