تاکید هاشمی بر انتشار اوراق مشارکت 1000میلیاردی حمل و نقل پایتخت

کدخبر: 350227
اقتصادنیوز: ​رئیس شورای شهر تهران گفت: در صورت تعلل و تأخیر سیستم بانکی یکهزار میلیارد تومان اوراق مشارکت اتوبوس و متروی تهران تا پایان تیر می سوزد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محسن هاشمی، با بیان این مطلب که در شرایط سخت کرونایی که اعتبارات عادی بودجه تحقق نمی پذیرد تخصیص اعتبار برای فعالیت مترو و اتوبوس حیاتی است، گفت: نمی شود انتظار داشت که ظرفیت مترو و اتوبوس برای حفظ فاصله اجتماعی افزایش یابد؛ اما اعتبارات آن را تخصیص نداد. این یکهزار میلیارد تومان اوراق مشارکت مربوط به سال ۱۳۹۸ است که تا آخر تیرماه فرصت انتشار دارد.

وی ادامه داد: شهروندان تهرانی از رئیس بانک مرکزی انتظار دارند مشکلات بروکراسی و اداری را با استفاده از اختیاراتش حل کند و دستور انتشار فوری اوراق را در فرصت کوتاه باقی مانده  به بانک رفاه بدهد.

بر اساس گزارش سایت شهر، مهلت انتشار اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ که معادل یکهزار میلیارد تومان برای مترو و ۵۰۰ میلیارد تومان برای خرید اتوبوس مصوب شده بود، در پایان سال گذشته برای چهار ماه دیگر تمدید شد تا شهرداری بتواند از این فرصت استفاده کند.

 از  اوراق مشارکت مصوب سال ۱۳۹۷ نیز شهرداری تهران تنها توانست ۱۳۰۰ میلیارد تومان را منتشر کند و بفروشد که خریدار ۹۱۰ میلیارد تومان از آن که بانک آینده بود، نیمی از این مبلغ را هفته گذشته به حساب شهرداری واگذار کرد و نیمی دیگر (۴۵۵ میلیارد تومان)  همچنان به حساب شهرداری واریز نشده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما