تصویب یک فوریت طرح تامین کالاهای اساسی در مجلس

کدخبر: 350441
اقتصادنیوز: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح تامین کالاهای اساسی موافقت کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز- یکشنبه- یک فوریت طرحی برای تامین کالاهای اساسی را تصویب کردند.

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت در مجلس به عنوان نماینده درخواست کنندگان یک فوریت این طرح گفت:  این طرح شبکه توزیع را اصلاح می کند و دست دلالان و واسطه گران و واحدهای اقتصادی که در کمین هستند را کوتاه می‌کند.

وی افزود: این طرح یارانه‌ها را هدفمند کرده کرده و به واسطه آن  مردم می‌توانند از عنایت نظام جمهوری اسلامی برخوردار شوند، همه می‌دانند که سلامت مردم در خطر است بر اساس آمار ارائه شده از سوی مرکز پژوهش‌ها، استفاده مردم از کالاهای اساسی مانند گوشت و بسیاری از اقلامی که باید سلامت مردم را تامین کند، بسیار کمتر شده است و این سلامت مردم را به خطر می‌اندازد.

نمایند رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: فوریت این طرح مورد درخواست همه مردم و نیازمندان است و  قشرهای زیادی از جامعه از جمله افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را هدف قرار داده است.

مالک شریعتی نیاسر در موافقت با این طرح گفت: پیکره اقتصاد کشور دچار بیماری رکود و تورم است که باید درمان شود سلول‌های پیکرش دچار آسیب بوده و نیازمند تقویت هستند باید از این اقشار حمایت کنیم،  در شرایط جنگ کالابرگ و کوپن‌هایی که آن زمان بود بخشی از نیازهای اساسی جامعه را به مردم تحت فشار را تامین می کرد و نوسان قیمت آنچنان بر مردم تأثیر جدی نمی گذاشت.

وی افزود: الان چرا شرایط جنگ اقتصادی را انکار می کنیم آیا فشار جنگ اقتصادی بر معیشت و اقتصاد مردم کمتر از شرایط جنگ الزامی است قطعاً دشمن تلاش می‌کند نقطه آسیب را نقطه اقتصاد قرار دهد و مردم را در معیشت تحت فشار قرار دهد و سرمایه اجتماعی نظام را دچار آسیب کند ما باید با این موضوع مقابله کنیم .

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: تامین نیازهای اولیه مردم کمک می‌کند که ما پیشرفت کشور و امور اصلی کشور را بدون عدالت پیگیری نکنیم واقعیت‌های جامعه را باید در کف جامعه درک کنیم افزایش قیمتها در کارهای روزمره مردم در نیازهای اولیه مردم باعث تعجب است مردم نمی‌توانند برای وضع زندگی روزمره خود برنامه ریزی کنند حتماً باید حمایت کنیم به فوریت این طرح رای دهید می بینیم که مردم چه مشکلات و دغدغه هایی دارند خانواده‌ها چه نیازهایی دارند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما