آخرین خبرها درباره اختصاص سهمیه سوخت به خانوارها

کدخبر: 350693
اقتصادنیوز: وزیر نفت در مورد تخصیص سهمیه سوخت به خانوارها گفت: این موضوع به تازگی مطرح شده و اگر در مجلس به تصویب برسد و به دولت ابلاغ شود موظف به تبعیت از آن هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «بیژن زنگنه» در حاشیه مراسم امضای قرارداد توسعه میدان آزادگان جنوبی در جمع خبرنگاران گفت: دولت به دلایلی با موضوع قیر رایگان مخالف است زیرا ساز و کارهای گذشته مساله‌ساز بوده است.  

زنگنه تاکید کرد: قرارداد میدان فرزاد به زودی امضا می‌شود و تصمیمات اصلی آن گرفته شده است. این قرارداد البته با هندی‌ها نیست و با طرف ایرانی به امضا می‌رسد زیرا در شرایط فعلی، هیچ کشور خارجی حاضر به امضای قرارداد در هیچ موضوعی نیست.

وی با اشاره به اینکه موضوع پیش‌نویس سند همکاری ۲۵ ساله ایران با چین، ‌قراداد نیست بلکه موافقت‌نامه کلی است، ‌ ادامه داد: در مورد شایعاتی که مربوط به نفت می‌شود نیز نه چینی‌ها چنین چیزی خواستند و نه ما دادیم.

وزیر نفت افزود: بر اساس این موافقت‌نامه،  همکاری دراز مدت با چین در صنعت نفت خواهیم داشت و با هر کشور دیگری به جز رژیم صهیونیستی حاضریم از این دست موافقت‌نامه‌ها امضا کنیم.  

وی گفت: حتی آمریکایی‌ها را در شرایط تحریم از حضور در صنعت نفت ایران منع نکردیم تا پیمانکار و سرمایه‌گذار داشته باشند.

به گفته زنگنه موضوع موافقت‌نامه با چین و شایعات مربوط به آن، جنجالی است که در خارج از کشور راه انداختند و برخی در داخل از آن پیروی کردند.

وزیر نفت تاکید کرد: نکته مهم آن است که بعد از امضا،  این موافقت‌نامه باید به تصویب مجلس نیز برسد.  

وی در مورد تخصیص سهمیه سوخت به خانوارها نیز گفت: این موضوع به تازگی مطرح شده و اگر در مجلس به تصویب برسد و به دولت ابلاغ شود موظف به تبعیت از آن هستیم.

زنگنه ادامه داد: در سال جهش تولید، ۲۵ میلیون تن به ظرفیت تولید پتروشیمی ایران اضافه می‌شود و در جهش دوم تولید پتروشیمی ۱۰۰ میلیون تن و ارزش صادرات ۲۵ میلیارد دلار خواهد بود.  

به گفته زنگنه در صادرات نفت نیز وضع ما قابل قبول است و در در تولید نفت به زودی ۹ قرارداد جدید امضا می‌شود.

وی با تکذیب دوباره افزایش قیمت گازوئیل در کشور، ‌ گفت: مذاکره برای افزایش ۱۵۰ هزار بشکه‌ای ظرفیت پالایشگاه ستاره خلیج فارس با قرارگاه خاتم الانبیا در جریان است.  

تیتر یک
  • اندازه شکاف بین دلار آزاد و سنا کوچک شد

    عصر دوشنبه قیمت دلار بازار آزاد نزدیک به ۴۰۰ تومان نسبت به مدت مشابه روز قبل افت داشت، این در حالی است که قیمت دلار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما