کدخبر: ۳۵۱۰۳۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تحلیل تکنیکال قیمت طلا/آینده طلا چه خواهد بود؟

اقتصادنیوز: ​قیمت طلا در روز های گذشته شاهد موانع بسیار زیادی سر راه رشد خود بود که باعث نوسانات بسیار در قیمت طلا شدند. اما با شروع امروز قیمت طلا دوباره شروع به رشد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ مهم ترین دلیل عدم رشد قیمت طلا در روز های اخیر خوش بینی موجود مبنی بر تولید واکسن کرونا در کوتاه مدت می باشد. از طرف دیگر تصویب یک بسته بسیار بزرگ حمایتی توسط اروپا و انتظار بسته های حمایتی بیشتر توسط فدرال رزرو آمریکا به رشد قیمت طلا کمک خواهد کرد.

 

طلا در حال حاضر پس از شکستن سطح مقاومت خود یعنی 1815 دلار به قیمت 1825 دلار رسیده است و سطح مقاومت 1815 دلاری خود را تبدیل به یک سطح حمایتی کرده است.

وقتی به شاخص های فنی قیمت طلا نگاه کنیم می بینیم که طلا در سطوح 1815 و 1800 دلار به ترتیب دارای پشتیبانی می باشد و به سمت سد 1828 دلاری در حال حرکت می باشد و در ادامه نیز هدف های 1845 و 1862 دلاری را دارا می باشد.

به نظر می رسد که طلا روندی صعودی را در پیش گرفته است و حداقل در کوتاه مدت افزایش قیمت خواهد داشت. پیش بینی می شود در صورت هرگونه ریزش ارزش طلا، قیمت آن در 1878 دلار و سپس در 1770 دلار متوقف شود. در صورت ادامه ریزش طلا به قیمت 1747 دلار خواهد رسید.

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند