کدخبر: ۳۵۱۵۷۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

طلا و دلار باز هم ارزان می‌شود یا ورق برمی گردد؟

اقتصادنیوز: این هفته سکه بهار آزادی بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار بیش از ۱۰۰هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد. اما آیا این روند کاهشی ادامه پیدا می‌کند یا ورق برمی‌گردد؟ مردم روند دو بازار طلا و سکه را چگونه می‌بینند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تجارت‌نیوز، بازار طلا و سکه هفته را با پیروی از رشد بهای طلای جهانی آغاز کرد. قیمت سکه طرح قدیم در روز شنبه با گذر از کانال ۱۰ میلیون تومانی به ۱۱ میلیون و ۱۷۸ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در همین روز با قیمت یک میلیون و ۵۹ هزار و ۴۰۰ تومان معامله می‌شد.

اما در طول هفته نرخ طلا کاهش یافت تا جایی که در روز پنج‌شنبه نرخ سکه بهار آزادی به ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و قیمت طلای گرمی ۱۸ عیار به ۹۵۲ هزار و ۳۰۰ تومان رسید.

این روزها سیاست‌گذار بار دیگر سعی دارد هر طور که می‌تواند افسار گرانی ارز را بکشد و بازار را کمی کنترل کند. بازار طلا هم همواره دنباله‌روی نرخ ارز بوده و انتظارها برای کاهش نرخ طلا بیش‌تر به مدیریت بازار ارز بر می گردد.

در حال حاضر چشم‌‌اندازها نسبت به آینده بازار ارز و طلا متفاوت است؛ درحالی که برخی به ادامه روند کاهشی در بازار طلا امیدوارند برخی دیگر با استناد به تجارب قبلی، کاهش قیمت‌ها را مقطعی می‌دانند.

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند