کدخبر: ۳۷۳۳۲۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

معاون وزیر خارجه خبر داد:

طرح دولت برای جذب سرمایه ایرانیان خارج از کشور در بورس

اقتصاد نیوز:معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه از تهیه طرح تشویقی برای استفاده از سرمایه ایرانیان خارج از کشور در بورس خبر داد

به گزارش اقتصاد نیوز،غلامرضا انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه  در گفت‌وگو با مهر با اشاره به سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور گفت: به‌زودی مقررات جدیدی به نفع ایرانیان خارج از کشور هم در حوزه سرمایه‌گذاری و هم در سرمایه‌گذاری در بورس وضع می‌شود.

به گفته وی این بخش از ایرانیان به لحاظ سرمایه‌گذاری و انتقال سرمایه از خارج به داخل موردحمایت قانونی قرار می‌گیرند و با تلقی شدن سرمایه آن‌ها به‌عنوان سرمایه خارجی از حقوق و مزایای این‌گونه سرمایه‌گذاران بهره‌مند می‌شوند.

این مقام وزارت خارجه با توجه به اینکه ایرانیان خارج از کشور از حمایت ویژه‌ای برخوردار هستند گفت: این دسته از ایرانیان هر زمان می‌توانند در ایران مشغول کار شوند، سرمایه‌گذاری کنند، در بورس شرکت کنند و کسی نمی‌تواند از آن ممانعت کند.

 او با اشاره به اینکه دولت باهدف جذب بیشتر سرمایه‌گذاری که زیر عنوان ایرانی خارج از کشور است، امتیازات ویژه‌ای قائل خواهد شد اظهار کرد:در حال حاضر قصد داریم یک سری اطمینان‌بخشی‌های بیشتری انجام دهیم تا ایرانیان خارج از کشور راحت‌تر شروع به سرمایه‌گذاری کرده و هر زمان که خواستند سرمایه خود را خارج کنند و این مسئله در شرف اجرایی شدن است.

انصاری با تأکید بر اینکه باید شرایطی را فراهم کرد که سرمایه‌گذار خارجی هر زمان که بخواهد بتواند سرمایه را خارج کند گفت: همراهی بیشتر در بخش تملک املاک، تسهیل صدور روادید و حتی اقامت و شهروندی در کنار سایر مشوق‌ها می‌تواند زمینه‌ساز توسعه سرمایه‌گذاری خارجی در کشورمان باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند