سکه در صدر جدول بازدهی قرار گرفت

تعویق اصلاح در بازار دلار + جدول ونمودار

کدخبر: 383522
اقتصادنیوز: دلار به زیر 25 هزار و 500 تومان نرفت تا خبری از ریزش قیمت ها در بازار ارز نباشد. به گفته برخی فعالان، ماندن حواله درهم بالای سطح 7 هزار و 100 تومانی یکی از مهم ترین عواملی بود که موجب شد، اسکناس آمریکایی به کاهش خود ادامه ندهد.

به گزارش اقتصادنیوز  با این سطح از قیمت حواله درهم، قیمت دلار در  بازار داخلی حتی می تواند به بالای مرز 26هزار تومانی برود. در کنار بالا بودن قیمت حواله درهم، به نظر می رسد، برخی از معامله گران تمایل دارند یک بار دیگر پیش از نهایی شدن نتایج انتخابات آمریکا، با جوسازی پیرامون اخبار و افزایش خریدهای آتی خود، قیمت دلار را به سوی سطوح بالاتری ببرند. به گفته برخی بازیگران باتجربه بازار، فرصت آخر فروش دلار در قیمت های بالاست. از نظر این گروه، با آمدن بایدن به کاخ سفید، موج جدیدی از فروش دلار شکل خواهد گرفت و برخی از معامله گران به دنبال آن هستند که قبل از آن اتفاق، قیمت ها را برای فروش دارایی خود کمی بالاتر بیاورند.

بازارساز رشد دلار را جدی نگرفت

بازارساز در روز یک شنبه توجهی به تحرکات بازیگران افزایشی بازار ارز نشان نداد و قیمت فروش دلار خود را پایین آورد. بعدازظهر یک شنبه قیمت فروش دلار بر تابلوی صرافی های بانکی 25هزار و 570 تومان بود که کاهشی 50 تومانی را نسبت به روز شنبه نشان می داد. برخی تحلیل گران هشدار می دهند، در صورتی که رفتار متناقض بازار آزاد و صرافی های بانکی ادامه پیدا کند، می تواند زمینه ساز ورود دوباره تقاضای آربیتراژی به بازار شود. در روزهای قبل فاصله قیمتی بین بازار آزاد و صرافی های بانکی به اندازه ای اندک بود که هیچ سودی برای ورود تقاضای آربیتراژی وجود نداشت. البته، برخی از کارشناسان هم باور دارند، بازارساز با پایین آوردن قیمت فروش دلار خود قصد داشت به بازار این سیگنال را انتقال دهد که به دنبال کاهش قیمت هاست؛ اخطاری که حداقل در روز یک شنبه جدی گرفته نشد.

افزایش قیمت دلار در روز یک شنبه، بازار سکه را هم هیجانی کرد و عده ای  را تشویق کرد که درموقعیت خرید قرار بگیرند. در دومین روز هفته، فلز گرانبهای داخلی نزدیک به 200 هزار تومان رشد کرد و به بهای 11میلیون و 880هزار تومان رسید. رشد 1.6 درصدی سکه موجب شد که در صدر جدول بازدهی بازارها در روزی قرار بگیرد که هیچ کدام از دارایی ها، رشد بالای یک درصد نداشتند.

  • بازدهی بازارها دلار، سکه ارز درهم 14 دی ماه 1399
  • بازدهی بازارها دلار، سکه ارز درهم 14 دی ماه 1399
  • بازدهی بازارها دلار، سکه ارز درهم 14 دی ماه 1399
  • بازدهی بازارها دلار، سکه ارز درهم 14 دی ماه 1399
  • بازدهی بازارها دلار، سکه ارز درهم 14 دی ماه 1399
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما