مرز 12میلیونی سکه امامی فتح شد

حمله سیاسی به بازار دلار + جدول ونمودار

کدخبر: 383765
امروز15 دی 1399 تصور احتمال افزایش تنش های سیاسی، دلار را به نزدیکی 25 هزار و 900 تومان برد.

به گزارش اقتصادنیوز، از ابتدای روز دوشنبه، بازار ارز روند افزایشی داشت و اسکناس آمریکایی توانست با حدود 6دهم درصد رشد به محدوده 25هزار و 880 تومان برسد. به گفته فعالان، مجموعه اخبار سیاسی در سومین روز هفته بسیار مورد توجه معامله گران قرار گرفت؛ نوسان گیران در کانال اطلاع رسانی تاکید می کردند که غنی سازی 20 درصدی ایران می تواند با واکنش اتحادیه اروپا و آمریکا مواجه شود. در کنار این، دستور به برگشت یک ناو آمریکایی به منطقه خلیج فارس دیگر خبری بود که معامله گران بسیار به آن پرداختند. در اواخر روز نیز نوسان گیران بیشتر به توقف یک کشتی کره ای در آب های خلیج فارس توسط ایران اشاره می کردند. نوسان گیران عنوان می کردند که چنین خبرهایی نشانه هایی از احتمال افزایش تنش سیاسی بودند؛ معمولا زمانی که به بازار چنین احساسی دست دهد، خریدهای دلار و سکه افزایش پیدا می کند.

 روز دوشنبه، علاوه بر رشد قیمت دلار، سکه امامی نیز توانست مرز 12 میلیون تومانی را فتح کند. سکه امروز 1.5 درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند و در محدوده 12 میلیون و 50 هزار تومان ایستاد. در حالی که عده ای از فعالان تاکید داشتند که اخبار سیاسی زمینه ساز رشد قیمت دلار و سکه شده است، گروهی از فعالان عنوان می کردند، بازارها در همان محدوده 4 هفته اخیر نوسان کرده اند. اگر دیدگاه این گروه درست باشد، قیمت سکه و دلار باید به زودی اصلاح خود را آغاز کنند، چرا که به سقف دامنه 30 روز اخیر برخورد کرده اند.

سیگنال اونس به سکه 

روز دوشنبه، فلز گرانبهای داخلی  بیش از دو برابر  دلار درصد رشد قیمت را تجربه کرد. برخی از معامله گران اعتقاد داشتند که علت رشد بیشتر سکه، افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی بود. طلا امروز به راحتی از سد هزار و 900 دلاری عبور کرد و تا ساعت 4 بعدازظهر حتی به نزدیکی محدوده هزار و 940 دلاری رسید. رشد قیمت دلار و طلای جهانی محرک هایی بودند که بتوانند سکه را از یک مرز حساس عبور دهند. با این حال، فلز گران بهای داخلی برای ادامه روند افزایشی و ورود خریداران جدید به بازار نیاز دارد که خود را بالای 12 میلیون و 100 هزار تومان به تثبیت برساند.

در این میان، برخی فعالان باور داشتند که واکنش سکه نسبت به افزایش بهای طلای جهانی محدود بوده است و گرم طلای 18 عیار واکنش بیشتری نسبت به صعود بازارهای جهانی داشت. طلای 18 عیار امروز 2.5 درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند و در صدر جدول بازدهی روزانه قرار گرفت.

 

  • N5
  • N4
  • N3
  • N2
  • N1
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید