پیش‌بینی 7 تحلیل‌گر از تحولات امروز بورس پایتخت + جدول

کدخبر: 387745
اقتصادنیوز: 7 تحلیل‌گر اقتصادی شرکت کننده در نظرخواهی دنیای اقتصاد، تحولات بورس تهران در 4 بهمن‌ماه 1399 را پیش‌بینی کردند.

به گزارش اقتصادنیوز بورس در روزهای پرنوسانی را طی می‌کند. برخی تحلیل‌گران بر این باورند که با توجه به نحوه معاملات در آخرین روز معاملاتی و عدم عرضه صف های خرید بعد از مدتها و انتشار گزارش‌های خوب ۹ماهه شرکتها و اینکه نمادها در محدوده قیمت مناسبی قرار گرفتند، انتظار معاملات متعادل و مثبت را در روز جاری داریم. تثبیت قیمت دلار بازار آزاد در محدوده ۲۲و ۲۳هزار تومان کمی از نگرانی بازار را کم کرد. به نظر می رسد شرکت‌هایی که گزارش‌های ۹ماهه خوبی داشتند در کنار نمادهای پلایشگاهی و پالایش یکم، معاملات مثبنی را داشته باشند.

همچنین با توجه به بهبود وضعیت معاملات روزهای آخر هفته گذشته و افزایش حجم معاملات که با تثبیت نرخ ارز و متغیرهای دیگر اقتصادی همراه شده و همچنین افت بیش از انتظار هفته های اخیر، این هفته را رو به رشد همراه با عرضه های زیاد پیش بینی می کنم. در صورت عدم عرضه در اوایل هفته روزهای بعد می تواند با تقاضای بیشتر حقیقی هایی که در انتظار برگشت بازار بودند، همراه باشد.

همچنین ببینید: اولویت های رئیس بعدی سازمان بورس چه باید باشد؟

برخی دیگر از تحلیل‌گران تاکید می‌کنند: روند اتی بازار سرمایه بستگی به قیمت دلار دارد. با توجه به روی کار امد بایدن در روز های گذشته اگر افت قیمت دلار تا محدوده 21 و 22 تومان باشد انتظار می رود بازار سرمایه رشد 15 درصدی تجربه کند اما اگر افت قیمت دلار بیش از این باشد، انتظار می رود بار دیگر روند بازار نزولی شود. همچنین برخی تحلیل‌گران که نگاه بدبینانه‌ای به تحولات امروز دارند تاکید می‌کنند:با توجه به اینکه حجم معاملات بالا و برای سهامداران دلچسب نیست و از آن طرف سهامداران نیز بالای خاصی برای بازار سرمایه نمی بینند و روند بازار نوسانی و رو به پایین خواهد بود. درصورتی که حجم معاملات افزایش یابد و پول های خارج شده بار دیگر به بازار برگردد انتظار رشد خواهیم داشت. 

 

1

 
تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۱۱ اسفند ۹۹ منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز:امروز ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ حجم معاملات اوراق بدهی دولت امروز از مرز ۳۰۰ میلیارددلار گذشت.

از دست ندهید
بلیط هواپیما