حفاظت از کانال 25 هزار تومانی اسکناس آمریکایی

اتفاق مشکوک در بازار دلار + نمودار

کدخبر: 394344
اقتصادنیوز: امروز دوم اسفندماه 1399 اکثر معامله گران انتظار داشتند، پس از صحبت های جو بایدن رئیس‌جمهور ایالات‌متحده در کنفرانس مونیخ، ارزش دلار در بازار داخلی زیاد شود.

به گزارش اقتصادنیوز  نشانه ها هم از وقوع این اتفاق حکایت داشت، چرا که دلار جمعه شب در معاملات پشت خطی تا محدوده 25 هزار و 700 تومان بالا آمده بود. با این حال، در ابتدای روز شنبه، ‌اتفاق دیگری افتاد. برخلاف انتظارات، در اولین روز هفته،‌ اسکناس آمریکایی با سرعت در جاده نزولی حرکت کرد و تا محدوده 25 هزار و 100 تومانی پایین رفت. معامله گران در ابتدای کانال 25 هزار تومانی،‌ خریدهای خود را افزایش دادند و حدود ساعت 5 بعدازظهر،‌ دلار در محدوده 25 هزار و 300 تومان قرار گرفت.

اسکناس آمریکایی در اولین روز هفته 2.4 درصد از ارزش خود را از دست داد.  برخی فعالان، چنین افت سنگینی، قبل از خروج ایران از اجرای پروتکل الحاقی را عجیب و مشکوک می دانستند، خصوصا آنکه آمریکایی ها به طور تلویحی اشاره کردند که تحریم ها را تا زمان مذاکرات جدید برنخواهد داشت.

سه تحلیل از افت قیمت دلار

 بازیگران بازار سه تحلیل متفاوت در مورد افت قیمت دلار داشتند. عده ای اعتقاد داشتند، بازارساز به صورت سنگینی اقدام به عرضه ارز کرد و از این طریق، نوسان گیران ارزی را از بازار عقب برد. گروهی دیگری باور داشتند،‌ پس از بدست آوردن نزدیک به 20 درصد سود در بهمن ماه، معامله گران ترجیح دادند که در آغاز اسفندماه اقدام به سودگیری از خریدهای پیشین کنند. از نگاه این گروه، نوسان گیران آماده می شوند که در نرخ های پایین تر بار دیگر اقدام به خرید کنند. برخی از فعالان نیز باور داشتند، بازار به صحبت های یکی از مقامات ایرانی واکنش نشان داد. سخنگوی دولت اعلام کرده بود،‌ با اطمینان می‌توانیم پیش بینی کنیم که لغو تمامی تحریم‌ها در آینده، نزدیک است؛ از نگاه فعالان، معامله گران بزرگ ترجیح دادند تا زمانی که ریسک احتمال مذاکره و افت قیمت وجود دارد، در بازار موقعیت خرید نگیرند. در صورتی که در روزهای آتی، اتفاق سیاسی خاصی نیافتاد، آن ها بار دیگر می توانند در موقعیت خرید با اطمینان بیشتری قرار بگیرند.

امروز نرخ حواله درهم هم در مقطعی به زیر مرز حساس 7 هزار تومانی رفت. در صورتی که درهم زیر این خط مرزی باقی بماند، احتمال افت بیشتر در بازار دلار وجود خواهد داشت. جدا از دلار و درهم، امروز سکه نیز در مسیر کاهشی قرار گرفت و تا سطح 11 میلیون و 500 هزار تومانی پایین رفت.

 

  • بازدهی بازارهای دوم اسفند 1399
  • بازدهی بازارهای دوم اسفند 1399
  • بازدهی بازارهای دوم اسفند 1399
  • بازدهی بازارهای دوم اسفند 1399
  • بازدهی بازارهای دوم اسفند 1399
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما