بازار سکه خوشبین به افزایش قیمت دلار / پیش بینی قیمت سکه ۱۹ اردیبهشت

کدخبر: 493806
به نظر می رسد سکه بازان چنان به افزایش بهای دلار در بازار داخلی خوشبین هستند که به راحتی دست به فروش سکه نخواهند زد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو ایران ، قیمت بازاری سکه فاصله معناداری با ارزش ذاتی خود گرفته است. روز سه شنبه در شرایطی که سکه در بازار آزاد حدود 13 میلیون و 400 هزار تومان قیمت داشت، ارزش ذاتی این فلز گران بها در محدوده 12 میلیون و 600 هزار تومانی قرار گرفته بود.

چنین فاصله قیمتی انتظارات کاهشی را در بازار فعال نگه داشته است، ولی به نظر می رسد سکه بازان چنان به افزایش بهای دلار در بازار داخلی خوشبین هستند که به راحتی دست به فروش سکه نخواهند زد. 

اگر قرار باشد که بهای اونس طلا حتی تا محدوده هزار و 900 دلار افزایش پیدا کند، سکه در شرایط کنونی برای اینکه دنیای بدون حباب را تجربه کند، نیاز دارد که ارزش دلار در بازار داخلی تا مرز 30 هزار تومان افزایش پیدا کند. این در حالی است که در شرایط فعلی اسکناس آمریکایی بالاترین قیمتی که در سال 1401 تجربه کرده است، محدوده 28 هزار و 600 تومان بوده است. 

به نظر می رسد سکه بازان در حال پیش خور کردن محدوده های قیمتی در بازار ارز هستند که برای بازارساز در سال های اخیر خط قرمز بوده است. دلار در 2 سال اخیر هرگز به مدت طولانی نتوانسته است بالای مرز 30 هزار تومان نوسان کند و هر زمان به بالای این مرز رفت به تدریج با فشار فروشندگان ارزی مواجه شد. با این حال، سکه بازان با توجه به افزایش بهای این فلز گران بها در بازارهایی چون بورس کالا، انتظار خود نسبت به آینده دلار را منطقی تصور می کنند. 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی

    اقتصادنیوز: ارزش بیت کوین در هفته اخیر تقریباً ثابت بود. سیگنال‌های فنی چشم انداز ی نزولی یا کم‌نوسان را برای این…

از دست ندهید
فلای تودی