کدخبر: ۱۶۸۸۷۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

عضو جامعه روحانیت مبارز : قرار نبود قالیباف کنار بکشد

کناره‌گیری قالیباف از عرصه انتخابات برای عضو جامعه روحانیت مبارز هم محل ابهام است، وی معتقد است از اول هم قرار نبوده که قالیباف کنار بکشد.

به گزارش خبر فوری محمدتقی رهبر عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت و گو با سایت خبرآنلاین به نکاتی پیرامون حضور ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست‎جمهوری و کناره‎گیری قالیباف از انتخابات اشاره کرده است.

اهم صحبت‎های این عضو جامعه روحانیت مبارز به شرح زیر است:

محمدتقی رهبر می‌گوید نباید خدمات دولت یازدهم را نادیده گرفت، اما همچنان بر سبقه اصولگرایی اش استوار است و ابراهیم رئیسی را اصلح می داند. کسی که به گفته او مورد وفاق اغلب اعضای جامعه روحانیت مبارز بوده است. گرچه نقدهای صورت گرفته به وعده های یارانه ای این نامزد را قبول دارد و می گوید او باید منایع تامین این مقدار از یارانه وعده داده شده را مشخص کند. هرچند انتقادات به مالیات ندادن آستان قدس رضوی را رد می کند و می گوید مالیت ندادن آستان را نباید به پای رئیسی نوشت.

حتما کناره‌گیری قالیباف به نفع آقای رییسی تاثیر گذار خواهد بود؛ اقدام آقای قالیباف حرکتی انقلابی، عاقلانه و در جهت وحدت اصولگرایان بود که می تواند از تجربه تلخ گذشته این جناح سیاسی کشور جلوگیری کند.

اکثریت اعضای جامعه روحانیت حامی آقای رئیسی هستند. در شورای مرکزی جامعه روحانیت، به جز یکی دو نفر از جمع حاضر، بقیه به حمایت آقای رئیسی رای دادند. آن یکی دو نفر هم بستگی هایی با حاکمیت و دولت داشتند که نظرشان متفاوت بود. اما شخصا از جلسه جامعه مدرسین و نوع رای گیری در آن خبر ندارم که چطور رای گیری شده است.

باید بگویم اینکه نامزد ما شکست بخورد، مانع از وظایف ما نیست. ما موظف به نتیجه نیستیم . به قول امام(ره) ما به وظیفه مقیدیم نه نتیجه.  در عین حال زمینه برای موفقیت آقای رئیسی فراهم است.

موضع ما که نسبت به شخص آقای احمدی‎نژاد و جریان انحرافی اطراف ایشان مشخص است. ما از حامیان آقای احمدی نژاد بودیم و خودمان هم حمایتمان را از او برداشتیم. خود من حتی طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کردم. ممکن است افرادی از آن دولت در ستاد آقای رئیسی باشند اما این اصلا به معنای هم فکری آقای رئیسی با تفکر احمدی نژادی و مشایی و ... نیست. ایشان قطعا در پی اعتلای فرهنگ انقلاب اسلامی و اجرای احکام اسلامیو جلوگیری از مفاسد هستند.

به نظر من مناظره ها اصلا شایسته نظام نبود. برگزاری مناظره خوب است اگر براساس برنامه و طرح باشد.اما اینکه مناظره تبدیل بشود به میدان جنگ و ستیز مسیر انحرافی که از مقصد اصلی ما را دور می کند، درست نیست.

من همان روزی که احمدی نژاد اعلام  کاندیداتوری کرد گفتم که شرط عقلانیت این بود که همانطور که قبلا خدمت رهبری رفته بود و گفت من سرباز ولایتم، وارد انتخابات نمی شد اما حالا که آمده است مراجع قانونی می دانند که چگونه برخورد کنند که دیدیم تایید صلاحیت نشد. البته رفتار او بعد از ردصلاحیت قابل تقدیر بود. اما من قبول ندارم که سایه احمدی نژاد در انتخابات دیده می شود.