کدخبر: ۲۱۸۴۹۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ولادیمیر پوتین:

مگر روسیه نباشد که آمریکا پلیس اقتصاد جهان شود!

اقتصاد نیوز: «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه در سخنرانی اخیر خود گفت: دولت فعلی که پس از انتخابات ماه دسامبر تشکیل شده، بهترین دولت روسیه تا به امروز است. هرگونه تحریم‌های یکجانبه علیه روسیه غیرسازنده است و ما آن را بر نمی‌تابیم.

 

رئیس‌جمهور روسیه در جلسه پرسش و پاسخ سالانه خود با تأکید بر اینکه هرگونه درگیری عظیم در جهان که منجر به جنگ جهانی سوم شود، باعث پایان تمدن بشری خواهد بود، خواستار کاهش تنش‌ها در سطح جهان شد.

به گزارش اقتصاد نیوز، به نقل از فارس؛ «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز پنج‌شنبه تأکید کرد، دولت فعلی که پس از انتخابات ماه دسامبر تشکیل شده، بهترین دولت روسیه تا به امروز است که در این کشور به قدرت رسیده است.

رئیس‌جمهور روسیه تأکید کرد: «من تصمیم گرفته‌ام که کابینه جدید باید به میزان قابل توجهی شامل چهره‌های تازه‌نفس باشد...کسانی که متخصص بوده و در حوزه‌های مختلف خود را به اثبات رسانده‌اند و در عین حال حفظ کسانی که تصمیماتی برای توسعه چشمگیر کشور اتخاذ کرده‌اند نیز ضروری است».

بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، جلسه پرسش و پاسخ سالانه رئیس‌جمهور روسیه موسوم به «خط مستقیم» (Direct Line) ساعت 12:10 به وقت مسکو (13:40 به وقت تهران ) آغاز شده است و پوتین در این برنامه در نظر دارد به برخی از مهمترین سوالات مطرح شده که سیاست‌ها و اولویت‌های مهم وی در یک سال گذشته و یک سال آینده را به طور مشخص روشن می‌کند، پاسخ دهد.

این یازدهمین برنامه پرسش‌وپاسخ «خط مستقیم» است که پوتین در مقام رئیس‌جمهور آمریکا در آن شرکت می‌کند. وی 4 مرتبه نیز در مقام نخست‌وزیر روسیه در این برنامه حاضر شده و به سوالات بسیاری پاسخ داده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری «تاس»، تعداد سوالاتی که برای برنامه امسال ارسال شده به 2 میلیون رسیده که تقریبا بی‌سابقه است.

این برنامه معمولا به طور میانگین حدود 4 ساعت طول می‌کشد هر چند پوتین سابقه پاسخگویی 5 ساعته به سوالات مردمی در این برنامه را نیز به ثبت رسانده است.

پوتین در ادامه این جلسه به سوالاتی درباره اقتصاد روسیه و قیمت بنزین در این کشور پاسخ داد. برخی از این سوالات با حضور برخی دیگر از مقامات روسیه از جمله وزیر انرژی این کشور به صورت ویدئو کنفرانس پاسخ داده شد.

علاوه بر این سوالاتی درباره جام جهانی فوتبال 2018 که قرار است تا چند روز آینده در روسیه آغاز شود، مطرح شد و پوتین تأکید کرد که روسیه قصد دارد از تسهیلات ایجاد شده بواسطه این رویداد بین‌المللی مهم استفاده کند تا جوانان را به سمت فعالیت‌های ورزشی جذب کند و در ادامه برای موفقیت تیم ملی فوتبال روسیه در این رقابت‌ها ابراز امیدواری کرد.

رئیس‌جمهور روسیه همچنین به سوالی درباره تحریم های غرب علیه مسکو و اقتصاد روسیه پاسخ داد و تأکید کرد، زمانی که غرب بفمند تحریم‌ها غیرسازنده است، فشار بر روسیه را حذف خواهد کرد. وی گفت:‌«هرگونه تحریم‌های یکجانبه علیه روسیه غیرسازنده است...اتهاماتی که برخی کشورهای خارجی علیه روسیه مطرح می‌کنند، اشتباه است و این سیاست‌ها برای همه طرف‌ها مضر خواهد بود...مقامات اروپایی صراحتا درباره ضرورت لغو تحریم‌ها علیه روسیه صحبت می‌کنند...فشار بر شرکت‌های روسی در خارج از روسیه اطمینان به سیاست‌های اقتصادی کشورهای غربی را از بین می‌برد».

پوتین در بخش دیگری از اظهاراتش به افزایش تنش‌ها و درگیری‌ها در سطح جهان اشاره کرد و گفت: «هرگونه درگیری عظیمی در جهان که منجر به جنگ جهانی سوم شود، قطعا به پایان تمدن بشری خواهد انجامید و باید هر اقدامی صورت داد تا مانع از وقوع چنین مسئله‌ای شد».

رئیس‌جمهور روسیه در ادامه به تنش‌های اخیر میان مسکو و لندن به دنبال ماجرای مسمومیت «سرگئی اسکریپال» افسر سابق روس و دخترش در سالزبری انگلیس اشاره کرد و خواستار دسترسی کنسولی روسیه به دختر اسکریپال به منظور انجام تحقیقات درباره این رویداد شد.

ولادیمیر پوتین علاوه بر این به فعالیت شبکه‌های اجتماعی در روسیه نیز اشاره کرد و در پاسخ به سوال برخی وبلاگ‌نویسان در این زمینه گفت:‌«روسیه قصد ندارد فعالیت شبکه‌های اجتماعی را متوقف کند.»

در حال تکمیل...