کدخبر: ۲۴۲۶۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیشنهاد تهران: ساخت منطقه قدرتمند با همکاری ایران و همسایگان

اقتصادنیوز: محمدجواد ظریف در خساب توییتری خود نوشت: تهران به کشورهای همسایه پیشنهاد می‌کند باهم منطقه‌ای نیرومند بسازند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از اسپوتنیک؛ محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در صفحه خود در توییتر کشورهای همسایه را به همکاری فراخواند تا باهم منطقه ای نیرومند بسازند که آمریکا آن را به «حساب آورد».

وی متذکر شد:«ما باردگر دست همکاری بسوی کشورهای همسایه دراز می کنیم: بیائید با هم منطقه ای نیرومند بسازیم و به «فخر و غرور» آمریکایی ها پایان بدهیم».

وی افزود:«دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با گفتن اینکه حکومت سعودی ها بدون حمایت واشنگتن دو هفته هم دوام نخواهد داشت، به آنها توهین کرد. این قیمتی است که در رابطه با تصورات اشتباه در اینباره که امنیت خود را می توان به دیگران سپرد، باید پرداخت شود».

روز سه شنبه دونالد ترامپ در دیدار با طرفداران خود در ایالت «می سی سی پی» گفت که سلمان بن عبدل العزیز السعود پادشاه عربستان  نمی توانست بدون کمک نظامی آمریکا حتی دو هفته سرپا بماند.

ترامپ در سخنرانی  خود گفت که کشورهای دیگر باید هزینه استقرار نظامیان آمریکایی در خاک خود را به عهده بگیرند که یکی از آن کشورها عربستان سعودی است.

در سایت پنتاگون آمده است که نظامیان آمریکایی در نزدیکی الریاض مستقرند و فقط به آموزش نیروهای بومی می پردازند.