کدخبر: ۲۴۸۲۵۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آمریکا به منبع کلیدی تامین انرژی جهان تبدیل می‌شود؟

آمریکا به منبع کلیدی تامین انرژی جهان تبدیل می‌شود؟

اقتصاد نیوز: یک مقام ارشد بخش انرژی آمریکا گفت: در دهه آینده با نوآوری‌های تکنولوژی و تقویت سرمایه‌گذاری برای تقویت تولید نفت و گاز، آمریکا به منبعی کلیدی برای تامین تقاضای رو به رشد جهان تبدیل خواهد شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر؛ یکی از دیپلمات‌های ارشد بخش انرژی آمریکا گفت در دهه آینده با نوآوری‌های تکنولوژی و تقویت سرمایه‌گذاری برای تقویت تولید نفت و گاز آمریکا، این کشور به منبعی کلیدی برای تامین تقاضای رو به رشد جهان تبدیل خواهد شد.

فرانک فنن، دستیار وزیر انرژی آمریکا، گفت: ما انتظار داریم در ۵-۱۰ سال آینده شاهد بهبود نرخ تولید و حتی دو برابر شدن آن در حوزه‌های با باردهی بالا (گاز) باشیم.

او در کنفرانس این صنعت در سنگاپور گفت: در کوتاه‌مدت این به معنای این است که ایالات‌متحده می‌تواند تولید خود را ۲ برابر کند، ظرفیت صادرات خود را ۲ برابر کند و نوآوری جدیدی در بازارها معرفی کند.

فاتح بیرول، رییس آژانس بین‌المللی انرژی هم در همین کنفرانس گفت: ایالات‌متحده رهبر بلامنازع تولید نفت و گاز در جهان خواهد شد.

در بخش نفت، تولید ایالات‌متحده در اوایل امسال از تولید بزرگترین صادرکننده نفت جهان، عربستان سعودی، فراتر رفت و به ۱۱ میلیون بشکه در روز رسید که نزدیک به رکورد برترین تولیدکننده جهان، روسیه، است.

حالا طبق داده‌های رفینیتیو ایکون، ۳ تولیدکننده برتر جهان، ۳۳ میلیون بشکه در روز نفت تولید می‌کنند که ۱۰ میلیون بشکه در روز نسبت به آغاز این دهه افزایش داشته است. این تولیدکنندگان حالا یک سوم تقاضای نفت جهان را تامین می‌کنند.

در بخش گاز هم طبق گفته فاتح بیرول، رییس آژانس بین‌المللی انرژی، ایالات‌متحده در کنار استرالیا و قطر، تا سال ۲۰۲۳، حدود ۶۰ درصد گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) جهان را تامین می‌کنند.  

آمریکا در حال حاضر فقط ۲ پروژه صادرات ال‌ان‌جی را به صورت فعال دارد و چندین پروژه در انتظار تامین مالی هستند.