کدخبر: ۲۵۰۷۹۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وزیر دارایی فرانسه: با ترامپ روبه‌رو می‌شویم/ مالیات بر تکنولوژی آمریکا اولین گام است

وزیر دارایی فرانسه می گوید اتحادیه اروپا باید با ترامپ مقابله کند و چه روشی بهتر از این که مالیات اتحادیه اروپا را برای غولهای فناوری مانند فیس بوک و اپل رسمی تر پیگیری کند.

وزیر دارایی فرانسه می گوید اتحادیه اروپا باید با ترامپ مقابله کند و چه روشی بهتر از این که مالیات اتحادیه اروپا را برای غولهای فناوری مانند فیسبوک و اپل رسمی تر پیگیری کند.

به گزارaش وزیر دارایی فرانسه گفت: "اتحادیه اروپا باید به دولت ترامپ پاسخ بدهد و مالیات دیجیتالی را علیه شرکت های فناوری مانند فیسبوک، گوگل، آمازون و اپل تصویب کند.

اخیرا اتحادیه اروپا برای صدور مالیات 3 درصدی برای شرکت های اینترنتی تلاشهایی کرده و البته شکست خورده است، زیرا برخی از کشورهای اتحادیه اروپا حاضر به اعمال تعرفه سنگین علیه ایالات متحده نبودند.

برونو لومر، گفت: "کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید از اختلافات خود جدا شوند و موافقت کنند مالیات بر غولهای تکنولوژی مانند گوگل، فیسبوک، آمازون و اپل اعمال شود."

تلاش اخیر اتحادیه اروپا برای انتقال مالیات 3 درصدی به درآمد دیجیتال شرکت های بزرگ  حوزه فناوری باعث شد برخی کشورها مثل ایرلند و آلمان که از اقدامات تلافی جویانه از سوی آمریکا نگران بودند در این طرح مشارکت نکنند."

لومر گفت: "من امیدوارم که ما بتوانیم با دونالد ترامپ روبرو شویم و امیدواریم که در کنار همتایان قوی و متحد خود با دولت آمریکا روبرو شویم."

وزیر امور خارجه فرانسه، مدافع سخاوتمندانه مالیات به اصطلاح دیجیتالی است و این امر غیر قابل قبول است که شرکت های فن آوری پرداخت آنچه را که به عنوان سهم عادلانه آنها می بینند، پرداخت نمی کنند.

لومر گفت: "نظر من بسیار ساده و واضح است. من نمی توانم به گوگل، آمازون و فیسبوک اجازه دهم مالیاتی کمتر از قصاب و کتابفروشی های داخل فرانسه پرداخت کنند."

برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نگرانی هایی در این خصوص دارند.  با این وجود بریتانیا و اسپانیا نیز اعلام کرده اند که قصد دارند مالیات ملی خود را به شرکت های دیجیتال اعمال کنند.