کدخبر: ۲۵۴۸۱۰ لینک کوتاه

رمزگشایی از علت و عامل اصلی حمله تروریستی چابهار + فیلم‌ها

اقتصادنیوز: آیا گروه انصار الفرقان یا جیش العدل حمله تروریستی در چابهار را انجام داده اند؟

به گزارش اقتصادنیوز، در این راستا خبرگزاری اسپوتنیک با پیرمحمد ملازهی استاد ارشد و کارشناس مسایل افغانستان، پاکستان و هند در خصوص حادثه تروریستی چابهار در تاریخ 6 دسامبر مصاحبه نموده است. 

_شاهد حمله تروریستی در یکی از خیابان های چابهار بودیم 30 نفر مجروح شدند و چند نفر چان خود را از دست دادند، بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، گروه انصار الفرقان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته اند. آیا گروهک انصار الفرقان حمله تروریستی چابهار را انجام داده است؟ گروهک انصار الفرقان چگونه بوجود آمده است. 

انصار الفرقان در واقع بعد از این جند الله تجزیه شد و به گروه های مختلفی تقسیم شد. انصار الفرقان در کوه های صعب العبور استان سیستان بوجود آمده اند. این گروه چند ماه پیش مورد حمله نیروهای ایران قرار گرفت و رهبر آنها جلیل قنبرزهی کشته شد.  

حضور نیروهای ویژه دریایی سپاه در محل حمله تروریستی امروز چابهار مشهور است.

به گزارش اسپوتنیک، شهریار حیدری، مدیر کل امور مرزی وزارت کشور ایران در خصوص حادثه چابهار گفت: صبح امروز یک عملیات انتحاری در نزدیکی مقر نیروی انتظامی چابهار صورت گرفت در پی این عملیات تروریستی 4 نفر کشته شدند.

حیدری خاطرنشان کرد: عامل انتحاری کشته شده است. فعلا هم هیچ گروهی مسئولیت این اقدام را نپذیرفته است. این اقدام از سوی گروهای تروریستی انجام شده است با تحقیقات در دست جریان بزودی جزئیات آن مشخص خواهد شد.

خبرگزاری تسنیم اعلام نمود حضور نیروهای ویژه دریایی سپاه در محل حمله تروریستی امروز چابهار مشهور است.