کدخبر: ۲۶۷۳۴۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
رئیس جمهور سابق افغانستان:حضور نظامیان خارجی به برقراری صلح در کشور کمکی نمی‌کند

رئیس جمهور سابق افغانستان:حضور نظامیان خارجی به برقراری صلح در کشور کمکی نمی‌کند

اقتصاد نیوز: رئیس جمهور سابق افغانستان اظهار داشت: حضور نظامیان خارجی به برقراری صلح در این کشور کمکی نمی‌کند و از این جهت با عملیات‌های نظامی آمریکا در افغانستان مخالف است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، «حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان درباره حضور نظامیان خارجی در کشورش تصریح کرد که حضور این نیروها به تامین و برقراری صلح در افغانستان کمکی نمی‌کند.

کرزی در پاسخ به خبرنگار «سی.ان.ان» مبنی بر اینکه آیا اکنون حضور نظامی آمریکا در افغانستان به برقراری صلح و امنیت در این کشور کمک می‌کند، نیز گفت: متاسفانه اینطور نیست و به همین دلیل با عملیات‌های نظامی آمریکا در افغانستان مخالفم.

وی افزود: تنها در صورتی حضور آمریکا می‌تواند در افغانستان مفید باشد که واشنگتن تلاش کند صلح به این کشور بازگردد.

رئیس جمهور سابق افغانستان درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور و یا احتمال ایجاد دولت موقت در افغانستان نیز گفت: من کسی نخواهم بود که این پیشنهاد را مطرح می‌کند اما این را نیز درک می‌کنم که برگزاری انتخابات در حال حاضر تقریبا غیرممکن و بی‌معنی است.

کرزی با تاکید بر ضرورت برگزاری انتخابات گفت: باید انتخابات واقعی داشته باشیم نه انتخاباتی ساختگی و اگر در شرایط دشواری قرار داریم که پیش از انتخابات باید دیگر اقدامات برای ثبات لازم است، ابتدا باید این اقدامات انجام شود.

وی ادامه داد که برگزاری انتخابات تنها راه برقراری دموکراسی است اما پیش از آن باید به مرحله‌ ثبات رسید.