کدخبر: ۲۶۸۰۹۴ لینک کوتاه

آمریکا به کمک پهپادها به دنبال بازداشت سرکرده القاعده یمن است

اقتصاد نیوز: ساکنان استان مأرب در شرق یمن اعلام کردند که پهپادهای آمریکایی بروشورهایی را انداختند که در آن، شهروندان را به خبر دادن از مکان حضور سرکرده القاعده در یمن دعوت کرده بودند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ ساکنان در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی گفتند، این بروشورها بر روی شهرستان حریب میان دو استان مأرب و شبوة انداخته شد.

این بروشورها با ضمیمه کردن عکس‌هایی از قاسم الریمی که از سال ۲۰۱۵ سرکردگی القاعده در یمن را برعهده دارد، به ابلاغ مکان حضور وی فراخوانده‌اند.

در یکی از بروشورها به زبان عربی آمده است: این قاسمی الریمی با کنیه ابو هریره الصنعانی است که منصب سرکردگی القاعده در یمن را برعهده دارد و او به ضرر تو و خانواده‌ات، ثروتمند شده است.

در ادامه این بروشور آمده است: آیا مکان حضور او را می‌دانی؟ تصمیم درست را بگیر و زندگی بهتری که خانواده‌ات شایسته آن هستند، داشته باش.

مبلغ ۱۱ میلیون دلار نیز به عنوان پاداش برای اعلام مکان الریمی در این بروشورها به چشم می‌خورد.

در این بروشورها، شماره‌هایی برای تماس و فرستادن پیام در واتساپ جهت ابلاغ مکان حضور الریمی درج شده است.

وزارت خارجه آمریکا در اکتبر گذشته از بالا بردن قیمت پاداشی که واشنگتن در ازای اطلاعاتی برای بازداشت الریمی در نظر گرفته است، خبر داد و اعلام کرد که این مبلغ را به ۱۰ میلیون دلار رسانده است که این دو برابر مبلغی است که در گذشته اعلام شده بود.

الریمی از اواسط ۲۰۱۵ به عنوان جایگزین ناصر الوحیشی انتخاب شد. الوحیشی در حمله یک پهپاد آمریکایی در همان سال کشته شد.