تاکید اردوغان بر خرید اس 400 از روسیه

کدخبر: 272244
اقتصاد نیوز: رئیس‌جمهور ترکیه تأکید کرد کشورش به‌رغم فشارهای واشنگتن قصد ندارد قرارداد خود با روسیه برای خرید سامانه‌ دفاعی اس-۴۰۰ را لغو کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه شامگاه چهارشنبه تأکید کرد آنکارا به رغم فشارهای دولت آمریکا قرارداد خود با روسیه برای خرید سامانه‌ دفاع موشکی اس-400 را لغو نخواهد کرد.

رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره به اینکه قرارداد خرید اس-400 قبلاً بین ترکیه و روسیه به امضا رسیده و در ماه جولای (تیرماه 98) اولین محموله اس-400 به ترکیه تحویل داده خواهد شد، تصریح کرد: «کار تمام شده است. ما یک ترکیه مستقل هستیم و برده هیچ‌کس نیستیم. ما قراردادها را امضا کرده‌ایم و نمی‌توانیم بی‌اخلاق باشیم. ما نمی‌توانیم زیر قولمان بزنیم.»

آمریکا خرید سامانه دفاعی اس-400 از سوی ترکیه که خود جزو اعضای ناتو است را تهدیدی برای این پیمان نظامی تلقی می‌کند و از آنکارا خواسته است از خرید اس-400 چشم‌پوشی کرده و به جای آن سامانه آمریکایی پاتریوت را خریداری کند.

 

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۱۷ اسفند

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۱۷اسفند در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است…

از دست ندهید
بلیط هواپیما