کدخبر: ۲۷۷۱۹۱ لینک کوتاه

ترامپ زیر تیغ دادگستری ماند؛ تیم تحقیق دادستانن کل پیگیر کمپین انتخاباتی

اقتصلدنیوز: ویلیام بار تیمی را برای بررسی اقدامات و تصمیمات ضداطلاعاتی اتخاذ شده از سوی مقامات وزارت دادگستری و اف.بی.آی درباره کمپین انتخاباتی ترامپ در تابستان ۲۰۱۶ که در شکل‌گیری شک و تردید نسبت به اقدامات این کمپین و متعاقبا تشکیل تیم تحقیقاتی رابرت مولر درباره اتهام تبانی کمپین ترامپ با روسیه نقش داشته، تشکیل داده است.

به گزارش اقتصادنیئز، به نقل از بلومبرگ؛ ویلیام بار روز سه شنبه در شهادتش خطاب به کمیته فرعی تخصیص بودجه در مجلس نمایندگان آمریکا گفت، مساله "نحوه اجرای تحقیقات" اف.بی.آی و وزارت دادگستری را در حوالی همان دوره (پیش از آغاز تحقیقات مولر) بررسی می‌کند.

دخالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکا

او گفت: من مشغول بررسی نحوه اجرای تحقیقات آنها بوده و در تلاش برای مشخص کردن تمامی جوانب تحقیقات ضد اطلاعاتی که در طول تابستان ۲۰۱۶ اجرا شد هستم.

خبر مربوط به تشکیل این تیم تحقیقات به دنبال خاتمه تحقیقات حدوداً دو ساله رابرت مولر بازرس ویژه تحقیق در خصوص مداخله روسیه به نفع ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا انجام می‌شود.

این بررسی‌هایی که ویلیام بار قرار است انجام دهد مجزای از تحقیقات مشابهی است که در حال حاضر از سوی دفتر بازرسی کل وزارت دادگستری آمریکا صورت می‌گیرد.

دخالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکا

دادستان کل آمریکا در جلسه ایراد شهادتش گفت، انتظار دارد که تحقیقات بازرس کل وزارتخانه او تا ماه مه یا ژوئن به پایان برسد.

دخالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکا

جمهوری خواهان پیشتر گفته بودند که از نظر آنها غرض‌ورزی علیه ترامپ در اف.بی.آی باعث به جریان افتادن تحقیقات مولر و مناقشه مربوط به "پرونده استیل" برای رسوا کردن ترامپ شده است.