کدخبر: ۲۷۸۷۶۰ لینک کوتاه

نخست وزیر هند، پاکستان را با مادر بمب ها تهدید کرد

اقتصاد نیوز: روزنامه «دیلی اکسپرس» پاکستان نوشت، نخست وزیر هند تهدید کرد که با مادر بمب ها، پاکستان را با خاک یکسان می کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا؛  'نارندرا مودی' در مبارزات انتخاباتی در گجرات گفت: ما مادر بمب های هسته ای را در اختیار داریم. تصمیم گرفتم به پاکستان بگویم هر کاری که می خواهی انجام بده، ما تلافی خواهیم کرد.

مودی همچنین خاطر نشان کرد که نیروهای هندی می توانند دست به حمله نظامی علیه پاکستان بزنند. آن روزهایی که هند در برابر تهدیدات تسلیم می شد، گذشت. هند فعلی، هندی جدید است و تروریست ها را در پناهگاه های مرزی شان هدف قرار می دهد.

مودی در حالی پاکستان را تهدید می کند که در بحبوحه مرحله اول انتخابات سراسری به دنبال تصدی سمت نخست وزیری هند برای دور دوم است و با چالش جدی حزب کنگره مواجه است که با سرمایه گذاری بر روی سابقه ناموفق اقتصادی مودی، به پیروزی در انتخابات امیدوار است.

هزاران نامزد از بیش از 2 هزار حزب هندی برای کسب 543 کرسی پارلمان این کشور در حال رقابت هستند. مرحله آخر این انتخابات هفت مرحله ای، 19 مه(29 اردیبهشت) برگزار و نتایج آن 23 مه(2 خرداد) اعلام می شود. مرحله اول این انتخات 11 آوریل(22 فروردین) آغاز شد.

روابط هند و پاکستان در پی حمله فوریه گروه تروریستی جیش محمد به نظامیان هند در پولوامای کشمیر، کشته شدن 40 تن از آنها و حمله هوایی تلافی جویانه دهلی به پایگاه این گروه تروریستی در بالاکوت پاکستان متشنج شد و سنگینی این تنش همچنان بر روابط دو همسایه سنگینی می کند.