سخنگوی پنتاگون: واشنگتن به دنبال جنگ با ایران نیست

کدخبر: 290091
اقتصاد نیوز: سخنگوی پنتاگون اعلام کرد واشنگتن به دنبال جنگ با ایران نیست، اما آماده است تا از نیرو‌ها و منافع آمریکا در منطقه دفاع کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست؛ اما آماده است تا از نیرو‌های آمریکایی و منافع این کشور در منطقه دفاع کند.

سخنگوی پنتاگون همچنین اعلام کرد جدیدترین عملیات استقرار ۱۰۰۰ سرباز دیگر در خاورمیانه که روز دوشنبه اعلام شد، شامل گردان موشکی پاتریوت، هواپیما‌های باسرنشین و بدون سرنشین و دیگر تجهیزات بازدارندگی می‌شود.

موضع پنتاگون پس از آن بیان می‌شود که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد هدف از اعزام هزار سرباز دیگر به خاورمیانه، اقدامی بازدارنده است و رئیس جمهور ترامپ به دنبال جنگ جدیدی با ایران نیست. وی همچنین با بیان اینکه دولت آمریکا به کمپین فشار به ایران ادامه می‌دهد، مدعی شد: ما همچنین به کار خود برای قانع کردن ایران به اینکه ما مصمم و آماده بازداشتن تهران از هرگونه فعالیت تجاوزکارانه جدید هستیم، ادامه می‌دهیم.

پمپئو این سخنان را در سفری غیرمعمول که به مقر ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در شهر تمپا واقع در ایالت فلوریدا داشت، بیان کرد.

گفتنی است نگرانی‌ها از بالا گرفتن تنش در منطقه هفته گذشته و پس از حمله به دو نفتکش در خلیج عمان تشدید شد. آمریکا پس از این حادثه، بدون ارائه اسناد و دلایل محکم، ایران را به دست داشتن در این حمله متهم کرد. این در حالی است که مقامات ایران به صراحت این اتهام را رد کرده‌اند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما