کدخبر: ۲۹۵۴۵۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
کشته شدن یک غیرنظامی در انفجار شهر دمشق + عکس

کشته شدن یک غیرنظامی در انفجار شهر دمشق + عکس

اقتصاد نیوز: منابعی در سوریه از کشته شدن یک غیرنظامی در نتیجه وقوع انفجاری در منطقه "القدم" واقع در شهر دمشق خبر دادند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه "سانا"، رسانه‌های محلی سوریه اعلام کردند که یک خودروی بمب‌گذاری شده در منطقه "القدم" منفجر شد و در نتیجه این انفجار یک غیرنظامی کشته شد.

این انفجار بعد از حداقل یک ماه از وقوع انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در بزرگراه "المزة" در دمشق که در نتیجه آن دو تن زخمی شدند، رخ داد.

ارتش سوریه موفق شد در سال ۲۰۱۸ پس از توافق بر سر خروج نیروهای مسلح از این منطقه، محله "القدم" واقع در جنوب دمشق را باز پس بگیرد.

از سوی دیگر، رسانه‌های محلی سوریه از حمله راکتی به مناطق شهر حلب و حومه حماة خبر دادند.

رسانه‌های محلی اعلام کردند که تروریست‌ها مناطق "الجمیلیة" و "الحمدانیة" واقع در شهر حلب در شمال سوریه را هدف قرار دادند و در نتیجه آن هفت تن کشته شدند.

پیشتر گروه‌های تروریستی مستقر در حومه غربی حلب محله‌ "الجدیدة" واقع در شهر حلب را مورد هدف قرار دادند که در نتیجه آن یک غیرنظامی کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

منابع مذکور همچنین اعلام کردند: همزمان با این حمله، حمله راکتی در محوطه دانشگاه تشرین واقع در شهر لاذقیه رخ داد.

مناطق حومه حماة تقریبا روزانه در معرض حملات راکتی قرار می‌گیرد.

از سوی دیگر، در پی حملات موشکی گروه‌های تروریستی به روستای "ناعور جورین" و "السقیلبیة" در حومه شمال غربی حماة هفت غیرنظامی از جمله دو کودک کشته و چند تن دیگر نیز زخمی شدند.

تروریست‌ها در عصر روز دوشنبه در منطقه کاهش تنش در ادلب کمین کردند و با تعدادی موشک روستای "ناعور جورین" را هدف قرار دادند و یکی از آن موشک‌ها به خودرویی برخورد کرد و منجر به کشته شدن هفت غیرنظامی از جمله دو کودک و زخمی شدن چند تن دیگر شد.

پیشتر در نتیجه حمله راکتی گروه‌های تروریستی مستقر در شهر "الهبیط" واقع در حومه جنوبی ادلب و "کفر زیتا" واقع در حومه شمالی حماة به محله‌های مسکونی در شهرک "السقیلبیة" در حومه شمالی حماة، چهار غیرنظامی از جمله یک کودک زخمی شدند.

در پی این حمله تروریستی خسارت‌هایی به منازل، مغازه‌های تجاری و دارایی‌های شهروندان سوری وارد شد.

در همین راستا، یک منبع پزشکی در بیمارستان "السقیلبیة" اعلام کرد: چهار غیرنظامی از جمله یک کودک در نتیجه حملات راکتی تروریست‌ها زخمی شدند و به بیمارستان انتقال یافتند و امدادرسانی‌های اولیه و درمان و معالجه پزشکی لازم برای آنها انجام شده است.

از سوی دیگر، یگان‌های ارتش سوریه مستقر در حومه شمالی حماة در پاسخ به حملات تروریست‌ها موفق شدند تعدادی از مکان‌های شلیک موشک در شهرک‌های "الهبیط" و "کفرزیتا" را تخریب کنند و چند تن از تروریست‌ها را از پای درآورند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند