کدخبر: ۳۰۳۵۱۶ لینک کوتاه

تاریخ انقضا ابر قدرت بودن امریکا به پایان رسیده است

اقتصادنیوز؛ سفیر اسبق ایران در استرالیا و مکزیک با بیان اینکه آمریکا دیگر ابرقدرت محسوب نمی‌شود، گفت: سیاست جمهوری اسلامی بازدارنده است و یعنی می‌خواهیم به ایران حمله نشود.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، «محمدحسن قدیری ابیانه» در جمع کارکنان تیپ ۱۵۸ اظهار داشت: آمریکا دیگر ابرقدرت محسوب نمی‌شود و اروپا و دیگر کشورها نیز آمریکا را شریک مورد اعتماد خود نمی‌دانند.

وی ضمن بیان شرایط بد اقتصادی آمریکا افزود: بدهی دولت فدرال آمریکا به ۵/۲۲ تریلیون دلار رسیده است که ۴۵۰ برابر درآمد نفتی سالانه ایران است، کسری بودجه دولت امریکا تا الان (که ۸ ماه از سال میلادی گذشته است) به‌اندازه ۲۰ سال درآمد نفتی ایران است، طبق گفته‌ رئیس جمهور آمریکا، آمریکا تاکنون ۷ تریلیون دلار در منطقه غرب آسیا خرج کرده و به نتیجه نرسیده است، یعنی اندازه ۱۴۰ سال درآمد نفتی ایران.

سفیر اسبق ایران در استرالیا و مکزیک در ادامه بیان کرد: سیاست کشور ما بازدارنده است یعنی می‌خواهیم به ایران حمله نشود، وجود تنگه هرمز در دست ایران و نهضت‌های مقاومت در منطقه (فلسطین، لبنان و سوریه و ...) یکی از این عوامل بازدارنده است.

قدیری ابیانیه تصریح کرد: بعد از فروپاشی شوروی جهان از تک قطبی بودن به سمت چند قطبی بودن رفت و قطب‌های جدیدی در جهان مانند چین، هند، روسیه و اتحادیه اروپا شکل گرفت.

وی ادامه داد: در منطقه غرب آسیا ایران در حال تبدیل شدن به قطب اسلامی است که اگر کشورهای مسلمان متحد شوند، قدرت بزرگی خواهد شد، برای همین است که از دیرباز کشورهای سلطه‌جو بین کشورهای مسلمان تفرقه می‌انداختند تا خود قدرت منطقه بمانند.

سفیر اسبق ایران در استرالیا و مکزیک، آینده ایران اسلامی را درخشان و رو به رشد خوانده و از خداوند متعال پیروزی و سرافرازی را برای نیروهای مسلح کشورمان از خداوند مسألت کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند