کدخبر: ۳۰۵۶۸۳ لینک کوتاه

‍ترامپ به دنبال جلوگیری از تعطیلی نیروگاه‌های زغال سوز

اقتصادنیوز: شش ایالت زغال سنگی آمریکا دولت ترامپ را برای توقف تحقیقات دوساله درباره بازنشستگی نیروگاه‌های زغال سنگ و هسته‌ای تحت فشار قرار داده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل ازبلومبرگ؛کمیسرهای نیروگاهی ایالتهای آلاباما، کنتاکی، مونتانا، تنسی، ویرجینیای غربی و وایومینگ در نامه‌ای به "کمیسیون رگولاتوری انرژی فدرال" که بر بازارهای نیروی آمریکا نظارت می‌کند هشدار دادند که تعطیلی نیروگاه‌ها شتاب پیدا کرده و توجه زیادی را به انعطاف شبکه و امنیت سوخت معطوف کرده است.

این درخواست تقریبا دو سال پس از این مطرح شده که این کمیسیون درخواست دولت ترامپ برای کمک مالی به نیروگاه‌های زغال سوز را رد کرد و این پیشنهاد را غیرقانونی خواند. اما این کمیسیون با گشایش تحقیقات درباره این که آیا تغییرات رگولاتوری ضروری است، زمینه را برای اقدامات آتی بیشتر فراهم کرد. از آن زمان این کمیسیون بیش از ۲۰۰ پیشنهاد دریافت کرده و بیش از ده‌ها نیروگاه زغال سوز از چرخه فعالیت خارج شده‌اند.

اکنون ایالتهایی که از افت استفاده از زغال سنگ بیشترین آسیب را دیده‌اند از کمیسیون انرژی درخواست کرده‌اند بازبینی خود از شبکه برق را نهایی کرده و وضع مقرراتی را بررسی کند که می‌تواند تعطیلی تولید نیرو با استفاده از سوختهای فسیلی را محدود کند.

نیل چاترجی، رییس این کمیسیون که از کنتاکی است و همواره حامتی صنعت زغال سنگ بوده است، ممکن است به این درخواستها نظر مساعد نشان دهد.

"ائتلاف برق زغال سنگ پاک آمریکا" که نماینده تولیدکنندگان زغال سنگ است، اعلام کرده که زمان آن فرارسیده تا این کمیسیون اقدامات لازم را برای رسیدگی به نگرانیها پیرامون انعطاف شبکه در نتیجه ادامه بازنشستگی نیروگاه‌های زغال سوز در سراسر آمریکا انجام دهد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند