کدخبر: ۳۰۶۲۲۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دولت روحانی ۱۰ هزار روستا را به شبکه آب وصل کرد

اقتصادنیوز؛ وزیر نیرو گفت: ۱۰ هزار و ۳۳۶ روستا در دولت تدبیر و امید به شبکه آب‌رسانی متصل شد و تا پایان امسال نیز یک هزار و ۳۳۹ روستای دیگر به شبکه پایدار آب‌ متصل خواهد شد.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رضا اردکانیان روز شنبه در آین بهره برداری از طرح‌های آبرسانی شهری و روستایی شهرستان‌های کهگیلویه وچرام افزود: با همت و همکاری نیروهای جهادی دولت تا پایان دولت تدبیرو امید آبرسانی به ۲ هزارو ۵۰۰ روستای دیگر نیز برنامه ریزی شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: از هفته آینده کمپین الف ، ب ایران با عنوان آب برق در سراسر ایران آغاز خواهد شد.

اردکانیان بیان کرد: با اجرای این طرح هر هفته یک طرح در زمینه‌های مختلف نیروگاه، سد، شبکه‌های بزرگ آبیاری، تصفیه خانه‌ها، مجتمع‌های آبرسانی روستایی و نیروگاه‌های خورشیدی افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.

وی عنوان کرد: با اجرای این طرح هر هفته نیز ۳۰ روستای کشور از آب آشامیدنی سالم بهره مند خواهند شد.

وزیر نیرو استان کهگیلویه وبویراحمد را یک از استانهای درحال توسعه دانست و گفت: بهره برداری و کلنگ زنی از ۴۷ طرح در حوزه آبرسانی و برق رسانی در یک روز نشانگر روند روبه رشد این استان است.

اردکانیان  تصریح کرد: برای شتاب بخشی در توسعه این استان به زودی عملیات اجرایی ۷۰ طرح در بخش های مختلف با اعتباری بیش از ۸۳ هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال آغاز خواهد شد.

وزیر نیرو امروز شنبه به منظور افتتاح و کلنگ زنی چندین طرح در حوزه های آب و برق و بازدید و بررسی وضعیت این صنعت به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند