کدخبر: ۳۰۶۵۶۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اظهار امیدواری کرملین از آزادی روزنامه‌نگار روس در ایران

اقتصادنیوز؛ سخنگوی رئیس جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرد: یولیا یوزیک روزنامه نگار بازداشت شده روس در ایران بزودی آزاد شود.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دمیتری پسکوف روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: ما نسبت به این مساله (بازداشت یوزیک در ایران) دیدگاه منفی داریم و معتقدیم که بازداشت خبرنگاران روس غیرقابل قبول است و امیدواریم که این روزنامه‌نگار هر چه زودتر آزاد شود.
وی ادامه داد: امیدواریم که طرف روسی توضیحات لازم در مورد این واقعه را دریافت کند.
رسانه‌های روسی روز جمعه از بازداشت یولیا یوزیک روزنامه نگار روس که برای انجام دیدار شخصی به تهران سفر کرده بود، خبر دادند.
 آندره گاننکو سخنگوی سفارت روسیه در تهران در رابطه با دستگیری یولیا یوزیک با بیان اینکه وی درباره سفر خود به تهران اطلاع نداده بود، از همه نمایندگان رسانه‌های روسی خواست که در سفر به ایران این سفارتخانه را در جریان بگذارند.
وی نیز در گفت وگو با خبرگزاری دولتی ریانووستی روسیه با بیان اینکه یوزیک درباره مسائل احتمالی در ایران و توقیف گذرنامه‌اش هم چیزی به سفارت روسیه نگفته بود، اظهار داشت: ما همه گام‌های لازم برای روشن شدن وضعیت (پرونده یوزیک) را بر می‌داریم.
سخنگوی سفارت روسیه در تهران امروز نیز به تاس گفت که این سفارتخانه برای دسترسی کنسولی به یوزیک تلاش می‌کند.
گفتنی است یوزیک روز ۲۹ سپتامبر به ایران سفر کرد و گفته شد که در فرودگاه امام خمینی (ره) گذرنامه وی توقیف شد و روز دوم ماه اکتبر نیز وی را در هتلی در تهران بازداشت کردند.​

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند