کدخبر: ۳۰۶۷۲۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کشته شدن چند معترض عراقی در بغداد در جریان اعتراضات اخیر در این کشور

اقتصادنیوز؛ خبرگزاری الفرات نیوز عراق مدعی شد که در درگیری های دوشنبه شب در شهرک صدر بغداد، ۱۵ نفر کشته شده اند.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، الفرات نیوز که از حامیان جدی اعتراضات اخیر در بغداد و چندین استان مرکزی و جنوبی عراق بوده است در گزارشی نوشت که در درگیری هایی که شب گذشته میان نیروهای امنیتی و معترضان در این منطقه فقیر نشین حاشیه بغداد رخ داد، ۱۵ نفر کشته شده اند. 

منابع رسمی هنوز در خصوص احتمال تلفات و آمار آن در درگیری ها و اعتراضات دو شب گذشته در شهرک صدر اظهارنظری نکرده اند اما شاهدان عینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، وقوع درگیری های شدید میان دو طرف را تایید کردند. 

الفرات نیوز نوشت که شهرک صدر که یک سوم ساکنان پایتخت را در خود جای داده است، محل سکونت فقیرترین اقشار مردم عمدتا شیعه است که از نبود بسیاری از خدمات عمومی از جمله برق و آب و شغل مناسب، رنج می برند. 

به نوشته این خبرگزاری وابسته به جریان حکمت ملی (سید عمار حکیم)، با  احتساب کشته شدگان در شهرک صدر، شمار تلفات در جریان اعتراضات یک هفته اخیر در کل عراق به ۱۱۰ کشته رسیده است. 

پیشتر یک مقام مسوول از کشته شدن 104 تن و زخمی شدن بیش از شش هزار نفر دیگر در اعتراضات و درگیری های اخیر خبر داده بود. 

این خبرگزاری نوشته است که بیشتر معترضان شب گذشته در شهرک صدر خواهان استعفای دولت عادل عبدالمهدی و اجرای اصلاحات ریشه ای علیه فساد و از جمله برخورد با فساد چهره های سیاسی بوده اند. 

دولت عادل عبدالمهدی نخست وزیر، از یکسال پیش با رای نمایندگان پارلمان عراق و حمایت اکثر فراکسیون های این مجلس به قدرت رسید. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند