کدخبر: ۳۰۷۱۹۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نقشه دقیق محل حادثه / افزایش قیمت نفت پس از حمله به نفتکش ایران

اقتصادنیوز: ​پس از گزارش خبر انفجار یک نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان قیمت نفت ۲ درصد افزایش یافت و از ۶۱ دلار در هر بشکه عبور کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از بلومبرگ، پس از گزارش خبر انفجار یک نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان و  افزایش ترس از ناآرامی در خاورمیانه، قیمت نفت تا 61 دلار در هر بشکه بالا رفت.

 پس از اینکه رسانه ها گزارش دادند یک نفتکش متعلق به شرکت نفت ملی ایران پس از یک انفجار آتش گرفته ،قیمت نفت یک دلار در هر بشکه بالا رفت و افزایش قیمت امروز را به 2 درصد رساند. قیمت نفت پس از اظهارات دونالد ترامپ مبنی بر این که مذاکرات با چین به خوبی پیش می رود، افزایش یافته بود. پس از انفجار نفتکش ایران نزدیک عربستان قیمت نفت باز هم بالا رفت.

 انفجار نفتکش نگرانی جدیدی در مورد احتمال درگیری در مهمترین منطقه تولید نفت دنیا بوجود آورده است. پیش از این، حمله به کشتی ها و پهپادها و حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان باعث نگرانی شده بود. نفت هنوز هم 19 درصد پایین تر از اوج قیمت آن در ماه آوریل است چون طولانی شدن جنگ تجاری بین آمریکا و چین دورنمای اقتصاد جهان را تیره و تار کرده است.

  این انفجار به خطرات احتمالی ژئوپلیتیکی اشاره دارد و یک بار دیگر بازار را شوکه کرده است ولی باید دید با تمرکز سرمایه گذاران بر گفتگوهای تجاری، در صورت به نتیجه نرسیدن این مذاکرات قیمت نفت باز هم افزایش می یابد?

FireShot Capture 001 - Iran says oil tanker hit by 2 missiles - Financial Times - www.ft.com

 امروز قیمت نفت برنت برای معاملات ماه دسامبر 1.36 دلار معادل 2.3 درصد افزایش یافت و به 60.46 دلار در هر بشکه رسیده است.

 نفت وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ماه نوامبر 1.14 دلار معادل 2.1 درصد بالا رفت و به 54.69 دلار در هر بشکه رسید.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند