کدخبر: ۳۱۱۶۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
وزیر دفاع بولیوی هنگام استعفا: ارتش از مردم دفاع می‌کند نه اینکه از حکومت در برابر مردم دفاع کند

وزیر دفاع بولیوی هنگام استعفا: ارتش از مردم دفاع می‌کند نه اینکه از حکومت در برابر مردم دفاع کند

اقتصادنیوز: به دنبال اعطای پناهندگی مکزیک به «اوو مورالس» رئیس‌جمهور مستعفی بولیوی، وزیر دفاع بولیوی هم امروز سه‌شنبه استعفا کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در ادامه بحران در بولیوی و عزیمت «اوو مورالس» رئیس‌جمهور مستعفی این کشور به مکزیک، «خاویر ساوالتا» وزیر دفاع بولیوی با انتشار یک پیام توئیتری از استعفای خود خبر داد. 

به گزارش اسپوتنیک، خاویر ساوالتا وزیر دفاع بولیوی با صدور یک پیام توئیتری خطاب به مردم این کشور اعلام کرد: «من به منظور حفظ یکپارچگی در رده فرماندهان نیروهای مسلح بولیوی، از پُست وزارت دفاع کنار می‌روم».

وی افزود: «ما (در وزارت دفاع) هرگز دستوری به سربازان و ملوانانمان برای دست بردن به سلاح علیه مردمشان ندادیم و هرگز این کار را نخواهیم کرد. در حکومتی که ما در بولیوی ساختیم، هر عضو ارتش در کنار مردم از کشورش دفاع می‌کند نه اینکه از حکومت در برابر مردم دفاع کند».

استعفای وزیر دفاع بولیوی در شرایطی صورت گرفت که بنا بر گزارش‌ها اوو مورالس بعد از استعفای اخیرش از ریاست جمهوری این کشور به مکزیک عزیمت کرده است.

«مارسلو ایبراند» وزیر خارجه مکزیک در پیامی توئیتری بامداد امروز سه شنبه خود، تصویری از مورالس در هواپیمای اعزامی مکزیک منتشر کرده و از اعطای پناهندگی به او خبر داده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند