کدخبر: ۳۱۱۶۷۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
رقیب اصولگرای زاکانی در قم: از تهران کاندیدای مجلس می‌شوم

رقیب اصولگرای زاکانی در قم: از تهران کاندیدای مجلس می‌شوم

اقتصادنیوز: نماینده مجلس نهم با اشاره به اینکه عده‌ای نسبت به کاندیداتوری زاکانی از قم هراس دارند، گفت: وقتی متوجه شدم که آقای زاکانی تصمیم گرفته از حوزه قم کاندیدای مجلس بشود خوشحال شدم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، حجّت‌الاسلام سیّدمحمود نبویان، نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع کاندیداتوری خود برای انتخابات مجلس یازدهم مجلس گفت: من تأمل زیادی داشتم که اولاً در انتخابات مجلس شرکت کنم یا نه، و اگر شرکت کنم از کدام حوزه کاندیدا بشوم. بعد از مشورت‌هایی که با دوستان داشتم به این نتیجه رسیدم که ضروری است در انتخابات حضور پیدا کنم.

نبویان با بیان اینکه زندگی مردم تحت فشار است و دولت نزدیک به ۶۰ درصد کارخانه‌ها را با بی‌تدبیری، تعطیل کرده است، اظهار داشت: بیکاری، بویژه در قشر تحصیلکرده، سرسام‌آور شده، ارزش پول ملّی چند برابر تنزل یافته و تورم به بالای پنجاه-شصت درصد رسیده است.

وی ادامه داد: از طرفی دیگر، در سیاست خارجی می‌بینیم که چیزی از برجام عاید مردم نشده است و با FATF به سراغ امنیت جامعه رفته‌اند و می‌خواهند امثال حاج قاسم سلیمانی را تروریست اعلام کنند. 

نماینده سابق تهران با بیان اینکه در چنین شرایطی، انتظاری از دولت نیست، گفت: انتظار می‌رفت مجلس به‌‌صورت جدی با این دولت برخورد کند، امّا بسیاری از نمایندگانی که بنده می‌شناسم وکیل‌الدوله‌اند، لذا مجلس نیاز به تحول جدی دارد. اگر مجلس درست بشود وضع معیشت و عزّت مردم درست می‌شود.

نبویان با بیان اینکه بعد از انقلاب هیچ‌گاه این همه تحریم را تجربه نکرده‌ایم و وزیر خارجه ما هیچ‌وقت تحریم نشد، گفت: نیاز به تشکیل مجلسی طرفدار مردم داریم نه طرفدار دولت. دولت زندگی مردم را به تباهی کشانده و ما مجلسی داریم که طرفدار همین دولت است. نیاز داریم مجلسی تشکیل دهیم که طرفدار مردم و زندگی آنان باشد؛ مجلسی که جلوی اختلاس و حقوق نجومی را بگیرد، نه اینکه خودشان اهل حقوق‌های نجومی باشند.

وی ادامه داد: ضروری است که افراد طرفدار مردم و نه دولت به‌عرصه بیایند و این تحول را که ضروری است، ایجاد کنند. به‌همین دلیل به این نتیجه رسیدم که وظیفه‌ای داریم که اگر توفیق داشته باشیم آن را انجام دهیم.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با اشاره به تردید خود برای کاندیداتوری از حوزه قم یا تهران گفت:  بعد از مشورت‌هایی که انجام دادم، تصمیم گرفتم که از تهران کاندیدای مجلس شوم. چند هفته پس از این تصمیم، متوجه شدم که آقای زاکانی تصمیم گرفته از حوزه قم کاندیدای مجلس بشود. در تماس تلفنی هم که با او داشتم به او گفتم که تصمیم خوبی گرفته‌اید و خوب است که از قم کاندیدا شوید.

نبویان ادامه داد: بعد از این ماجرا، دوستان ما در شورای اصولگرایان قم زنگ زدند و گفتند که اسم شما اینجا وجود دارد و از شما می‌خواهیم که برای رأی‌گیری درباره نهایی شدن کاندیداهای قم، حضور یابید. من به آن‌ها گفتم که اولاً تصمیم خود را گرفته‌ام و می‌خواهم از تهران کاندیدا بشوم، ثانیاً حال که قرار است زاکانی از قم کاندیدا شود، ایشان از بسیاری از افراد دیگر، ارجح هستند.

وی با بیان اینکه انتشار خبر عصبانیتش نسبت به کاندیداتوری زاکانی از قم، دروغ محض است، گفت: من وقتی خبر حضور زاکانی از حوزه انتخابیه قم را شنیدم، بسیار خوشحال شدم، چرا که به‌همراه دو کاندیدای دیگر قم که اکنون نماینده هستند، ترکیب سه‌نفره‌ای از نیروهای طرفدار ملّت نه طرفدار دولت را تشکیل می‌دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه نمی‌دانم چرا برخی چنین خبر دروغی را درباره من منتشر کرده‌اند، گفت: احساس می‌کنم عده‌ای از آمدن زاکانی از قم، هراس دارند. 

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند