کدخبر: ۳۱۱۷۷۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اعلام مدت زمان خروج آمریکا از سوریه

اعلام مدت زمان خروج آمریکا از سوریه

اقتصادنیوز: بر اساس بیانیه وزارت دفاع آمریکا، خروج نیروهای امریکا از سوریه یک هفته به طول می انجامد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا، امروز تاریخ 12 نومبر در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشته است که یک هفته یا بیشتر از آن برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه به وقت نیاز است. 

وزیر دفاع امریکا در این راستا اعلام نمود: ما می‌خواهیم حدود 950 سرباز را در روسیه باقی بگزاریم، در عین حال خروج نیروها از شمال سوریه جریان دارد.

از سوی دیگر،  وزیر دفاع آمریکا درباره گفته‌های مارک الکساندر میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، که گفته بود به حدود 500 الی 600 سرباز در سوریه باقی خواهند ماند گفت: این ارقام روزانه سربازان امریکایی در سوریه تغییر می کند. 

در عین حال پیش از این  دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، اعلام کرد بود که نیروهای آمریکایی در سوریه خواهند ماند.  وی گفت ما از این نیروها در درجه اول برای اطمینان از حفاظت از میادین نفتی در شمال سوریه استفاده خواهیم کرد.

ترامپ با تاکید بر تمایلش به بازگشت سربازان آمریکایی از سوریه به خاک کشورش افزود:  من نفت را دوست دارم ، ما باید از نفت حفاظت کنیم. ما باید مرزهای ترکیه و سوریه را کسانی غیر از سربازان امریکایی تحت کنترل بگیرند را امن کنیم، ما با کردها همکاری می‌کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند