کدخبر: ۳۱۲۹۸۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مردم از اصلاح‌طلب و اصولگرا در انتخابات آینده عبور می‌کنند؟/ پاسخ محمدرضا باهنر را بخوانید

مردم از اصلاح‌طلب و اصولگرا در انتخابات آینده عبور می‌کنند؟/ پاسخ محمدرضا باهنر را بخوانید

اقتصادنیوز: دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: برخی بحثی را مطرح می‌کنند مبنی بر اینکه اصولا مردم در انتخابات آینده از جریانات سیاسی مشهور چپ و راست عبور می‌کنند، اما من این تحلیل را قبول ندارم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، محمدرضا باهنر درباره ترکیب مجلس یازدهم، گفت: فضا خیلی مبهم است از این بابت که مردم نارضایتی‌ها و گلایه‌مندی‌هایی دارند، گلایه‌هایشان هم قاعدتا در این مرحله بر روی دولت و مجلس دهم زوم است. برخی هم یک بحثی را مطرح می‌کنند مبنی براینکه اصولا مردم از جریانات سیاسی مشهور چپ و راست عبور می‌کنند، اما من این تحلیل را قبول ندارم. یک زمانی ممکن است خط سومی بیاید و برنده شود، ولی هنوز آن خط سوم وجود ندارد.

وی افزود: بعضی‌ها از اول انقلاب این اشتباه را داشتند و می گفتند که چپی ها ۱۵ درصد رای دارند، راستی ها هم ۱۵ درصد رای دارند، پس ما سراغ آن ۷۰ درصد مستقل و میانه برویم. آن موقع می‌گفتم و الان هم همان حرف را می‌گویم که اینها ۷۰ تا یک درصد هستند، یعنی در نهایت همان ۱۵ تا ۲۰ درصد هستند که انتخابات را می‌برند. مگر اینکه گروه سوم یک شکل و شمایلی به خود بگیرد. در زمان آقای روحانی هم حزب اعتدال و توسعه ادعاهایی داشت اما موفق نشد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین هم‌چنین درباره وضعیت اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده مجلس گفت: جریان اصلاحات در انتخابات پیش رو باید یک حرف نو و جدی داشته باشد. درست است که در مجلس دهم هر ۳۰ نفر لیست امید رای آوردند و راهی مجلس شدند، اما ۳۰ نفری هستند که خیلی مایه افتخار حتی آنهایی که لیست را بستند و حمایت کردند نیستند و آدم‌های ریشه‌دار و موثر در مجلس نتوانستند ظهور و بروزی پیدا کنند. قاعدتا این موضوع در حافظه تاریخی مردم می‌ماند و اثر دارد مگر اینکه آنها نیز یک لیست قوی تری را بتوانند ارائه کنند.

وی به انتقادات اصلاح‌طلبان در بررسی صلاحیت کاندیداهای اصلاح‌طلب هم اشاره کرد و گفت: اصلاح‌طلبان می‌گویند شورای نگهبان نمی‌گذارد کاندیدای قوی به مجلس بفرستند، اما خب آنها هم باید از میدان فتنه‌گران بیرون بیایند. ما همین الان هم در جریان اصلاحات افرادی قوی داریم که شورای نگهبان کاری به آنها ندارد و می‌توانند به عنوان چهره‌های موثر در مجلس حضور داشته باشند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند