کدخبر: ۳۱۴۱۳۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

یک قدرت هسته‌ای پنهان؛ کشوری که مواد هسته‌ای ۶۰۰ بمب اتمی را دست دارد

اقتصادنیوز: نشریه چینی "سوهو" ژاپن را یک قدرت هسته ای واقعی می داند و کشورهای همجوار از جمله روسیه را به هشیار بودن در برابر توکیو فرا می خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، نویسنده مقاله منتشره در نشریه چینی به منابعی استناد می کند  که می گویند ژاپن توانسته با دستاویز پیشبرد نیروگاه های اتمی با هدف صلح آمیز ، مقدار زیادی سوخت هسته ای به دست آورد که برای ساخت 600 بمب اتمی کفایت می کند.

تأکید می شود که آمریکا طی دهها سال جلوی رشد ژاپن را در این زمینه گرفته اما این کشور با استفاده از کمک های متحد غربی خود به یک قدرت بزرگ اقتصادی تبدیل شده است. حالا ژاپن می خواهد نقش فعال تری را در صحنه بین المللی ایفا کند.

خاطرنشان می شود ژاپن از لحاظ بنیه نظامی جزو ده کشور اول دنیا است و باید به سطح تکنولوژیک این کشور بهای کافی داده شود. ژاپن با وجود نداشتن اجازه برای ساخت سلاح هسته ای، دارای مواضع پیشتازی در جهان در زمینه استفاده از فناوری های هسته ای است.

به عقیده نویسنده مقاله منتشره در نشریه چینی، ژاپن در صورت آغاز عملیات جنگی خواهد توانست با استفاده از مواد هسته ای موجود در این کشور به سرعت جنگ افزار هسته ای بسازد.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند