کدخبر: ۳۱۵۰۷۵ لینک کوتاه

تحلیل امام جمعه تهران از دستورات مهم رهبر انقلاب درباره معترضان ناآرامی‌های اخیر

اقتصادنیوز: خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: امیدوارم با الهام از رهنمودهای حیات بخش رهبر انقلاب در وقایع اخیر، راه را برای تحکیم وحدت ملی و انسجام صفوف ملت ایران هموار و بر اقتدار ملی بیفزاییم و نقشه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: در خصوص وقایع اخیر و دیدگاه رهبر انقلاب نامه امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر را مورد بحث قرار می‌دهم؛ توجه به کلمات امیر بیان علی بن ابی طالب(ع) و تلاش برای آراستگی به آن بلندترین گام برای آراستگی به سعادت و حرکت جامعه به سمت عدالت و پیشرفت و اقتدار است.

وی افزود: این نامه حاوی اندیشه و رویکرد سیستمی برای تجزیه و تحلیل دقیق فرصت‌ها و تهدیدها، محدودیت‌های بیرونی و نقاط ضعف و قوت درون سازمان است. در فرازی امیرالمومنین در توصیف مالک اشتر می‌گوید مالک تو شخصیتی هستی که من برای اقامه دین از تو یاری می‌طلبم. خوشا به حال کسانی که بازوی رهبر انقلاب برای اقامه دین هستند و نمی‌توان به این جایگاه دست یافت، مگر اینکه انسان دین را در جان خود اقامه کند تا بازوی نظام اسلامی برای اقدامه دین شود. ما در نظام اسلامی نیازمند مدیرانی هستیم که دین‌مدار باشند تا برای اقامه دین نقش ایفا کنند.

اهم اظهارات وی را به نقل از فارس و ایلنا بخوانید؛

*علی(ع) خطاب به مردم مصر می‌نویسد مردی را برای شما برگزیده‌ام که در دوران سخت در دوران ناامنی و در شرایط تهدیدهای اقتصادی خواب دیدگان او را نمی‌رباید. کجا هستند مدیرانی که نخوابند تا مردم آسوده بخوابند. اقتدارآفرینان دفاع مقدس خواب را بر دیدگان خود حرام کردند. برای این مرد شجاع و دلیر علی ابن ابی طالب(ع) می‌نویسد مالک رحمت و محبت و لطف به مردم تار و پود وجود تو را فراگیرد.

*کارگزاران نظام اسلامی باید اینگونه باشند. آحاد مردم و آحاد شهروندان با هر عقیده‌ای باید مورد لطف باشند و کارگزاران را خادمان صادق ملت ببینند. امام می‌گویند مالک مردم در جامعه اسلامی به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ یا مسلمان هستند و برادر دینی تو هستند یا مسلمان نیستند و انسان هستند. حکمرانان مسلمان برای انسان ارزش قائل هستند. انسانیت در نظام اسلامی محترم است.

 

*افسر عراقی سیدآزادگان را شکنجه کرد و وقتی نماینده صلیب سرخ آمد اخوی بزرگوار تمجید نمودند و بعد که نماینده صلیب سرخ رفت، آن افسر آمد نزد ابوترابی گفت ما تو را شکنجه می‌دهیم چرا از زشتی‌ها نگفتید؟ گفت ما و شما مسلمان هستیم و شکایت برادر مسلمان را نزد کافر نمی‌بریم. ما باید کرامت انسان‌ها را ارج بنهیم. بعد می‌فرماید مالک از مردم گاهی لغزش سر می‌زند و ناملایمات عارض می‌گردد. می‌فرماید مالک مردم گاهی با عمد و گاهی به اشتباه گرفتار خطا می‌شوند آن جا که عامدا دچار خطا شدند آنها را تا می‌توانی دچار عفو قرار بده و این را ما در کلمات رهبر عالیقدر دیدیم.

*{با اشاره به دستورات مهم رهبر انقلاب به شمخانی درباره معترضان}: این شاگرد برگزیده مدرسه نهج البلاغه مرقوم می‌دارند شهروندان عادی که بدون داشتن نقشی در اعتراضات در میان درگیری‌ها جان باختند در حکم شهید محسوب بشوند که اندیشه تمدن ساز است. دنیا بداند انقلاب اینگونه به جامعه نگاه می‌کند. در خصوص قربانیانی که در جریان تظاهرات به هر نحو جان خود را از دست داده‌اند موضوع پرداخت دیه و دلجویی از خانواده آنها در دستور کار قرار بگیرد.

*جریان حزب اللهی، امامان جمعه سراسر کشور و پایگاه های بسیج و مردم متدین و انقلابی! شما پیشگام اجرای این رهنمود الهام بخش باشید. به این خانواده ها سر بزنید. توجه و رسیدگی به آلام خانواده‌های آسیب دیده در حوادث اخیر در اولویت کار شما قرار گیرد و همچنین گزارش خسارت وارد شده را به حیاتی که دولت تعیین کرده، از طریق دبیرخانه ائمه جمعه ارسال کنید دبیرخانه ائمه جمعه پایگاه مدافع حقوق آحاد ملت ایران است.

*امیدوارم با الهام از رهنمودهای حیات بخش امیرالمومنین، راه را برای تحکیم وحدت ملی و انسجام صفوف ملت ایران و نهی از منکر، کسانی که گرفتار خطا و اشتباه در اندیشه و تفکر شدند با روش‌های صحیح در اقتدار ملی بیفزاییم و نقشه های شوم دشمنان و سرویس‌های بیگانه در دلارهای نفتی را نقش بر آب کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند