کدخبر: ۳۱۵۱۹۶ لینک کوتاه

آخرین وضعیت لوایح اف‌ای‌تی‌اف در مجمع از زبان حسین مظفر/ هزینه رد این لوایح را می‌پذیریم

اقتصادنیوز: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تایید جلسه خصوصی این نهاد برای بررسی لوایح مرتبط با FATF تاکید کرد هنوز رای گیری رسمی نشده است و فعلا به مسئولان دولتی و شورای اروپایی فرصت مذاکره بیشتر را داده ایم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، حسین مظفر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که امروز برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در وزارت کشور حضور یافته بود در پاسخ به سوال خبرنگار خبرآنلاین درباره مباحث مطرح شده پیرامون جلسه خصوصی مجمع تشخیص درباره لوایح مرتبط با FATF و مثبت نبودن نتایج این بررسی، گفت: این لوایح بارها در مجمع تشخیص مورد بحث قرار گرفت ولی فضای عمومی مجمع نظر مساعدی نداشت.

وی افزود: مسئولان محترمی که به جلسات مجمع آمده بودند نتوانسته اند اعضای مجمع را قانع کنند که عضویت ما مزایا ا دستاوردهای خوبی می تواند داشته باشد یا چه مشکلات اقتصادی درصورت نپیوستن به ما تحمیل می شود.

مظفر با بیان اینکه در مجمع رای گیری رسمی درباره این لوایح نشده است، گفت: علتش هم این بود که فرصتی داده شود تا وزارت خارجه و مسئولان دولتی با شورای اروپایی صحبت و رایزنی کنند و بگویند ایران مراحلی را طی کرده است، شما هم بایدگام هایی بردارید تا اگر فضا مثبت شد زمینه رای گیری فراهم شود.

وی تاکید کرد: این لوایح غیررسمی مورد تایید واقع نشده است اما رسما هم رای گیری نشده است.

مظفر در پاسخ به این سوال که آیا این به معنای مسکوت گذاشتن لوایح مرتبط با FATF است، گفت: خیر مسکوت نمی ماند، فقط فرصتی داده ایم. بهرحال شورای اروپایی که دائما اصرار می کند ایران سریعتر تصمیم گیری کند ماهم گفتیم خب شما چه کاری کردید، شما هم کاری انجام دهید. ایران یازده تعهد داشته که به آنها عمل هم کرده است اما شما هیچ تعهدی را انجام ندادید درحالی که ایران به همه تعهداتش عمل کرده است.

عضو مجمع تشخیص گفت: البته ما محتواهای این کنوانسیون ها را به نوعی عملیاتی کردیم ما بسیاری از قوانین پولشویی و مبارزه با تروریسم را خودمان تصویب کردیم و قانون کرده ایم  و فشار بیجایی به ما می آورند.

مظفر در پاسخ به سوال دیگر خبرآنلاین درخصوص اینکه در صورت رد این لوایح آیا مجمع هزینه رد آن را می پذیرد، گفت: چرا قبول نکنیم اگر رد شود و استدلال هایی داشته باشیم هزینه آن را هم قبول می کنیم. استدلال های ما هم روشن است اما بازهم تاکید می کنم هنوز تصمیم گیری رسمی نشده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند