خبر سی‌ان‌‌ان درباره یک رسوایی جدید برای ترامپ

کدخبر: 315214
اقتصادنیوز: رئیس جمهور آمریکا گزارش‌ها درباره استفاده از تلفن همراه شخصی‌اش به خاطر خطر احتمالی شنود گفتگوها و پیام‌های محرمانه از سوی آژانس‌های اطلاعاتی خارجی رد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اسپوتنیک نوشت، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی نوشت: اخبار جعلی سی.ان.ان گزارش داده که من هنوز از تلفن همراه شخصی‌ام برای گفتگوها و با وجود هشدارهای مکرر امنیتی استفاده می‌کنم. این اطلاعات و گزارش‌ها کاملا نادرست است. من مدت هاست که تلفن همراه شخصی ندارم. من تنها از تلفن‌های تایید شده دولتی استفاده می‌کنم.

روز جمعه، شبکه خبری سی.ان.ان از قول چند مقام آمریکایی گزارش داد، ترامپ به استفاده از تلفن همراه شخصی خود، همانی که پیش از ریاست جمهوری از آن استفاده می‌کرد، ادامه می‌دهد.

در این گزارش همچنین آمده که ترامپ با همین موبایل در چند هفته گذشته تماس‌هایی داشته و این تماس‌ها با وجود هشدارهایی درباره احتمال رهیگیری گفتگوها و پیام های محرمانه صورت گرفته است.

ترامپ در اکتبر گفته بود، آیفون قدیمی‌اش با دکمه "خانه" بهتر از مدل کنونی است و به صورت غیرمستقیم تایید کرده بود که از گوشی آیفون استفاده می‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا از سوی مخالفان سیاسی‌اش بابت استفاده از تلفن موبایل شخصی مورد انتقاد است.

باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا تایید کرده که آژانس‌های اطلاعاتی به وی اجازه استفاده از آیفون نداده بودند. وی از موبایل بلک‌بری قدیمی با سیستم امنیتی اختصاصی استفاده می‌کرد اما در پایان ریاست جمهوری‌اش از گوشی آیفونی استفاده کرد که اکثر عملکردهایش از سوی آژانس‌های اطلاعاتی غیر فعال شده بود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما