کدخبر: ۳۱۵۸۹۶ لینک کوتاه

نظر بیل کلینتون درباره استیضاح ترامپ

اقتصادنیوز: پس از آنکه دموکرات‌های آمریکا دو طرح حقوقی برای استیضاح دونالد ترامپ ارائه کردند، رئیس جمهوری پیشین آمریکا گفت کنگره در حال انجام وظیفه خود است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بیل کلینتون، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در رابطه با طرح‌های حقوقی استیضاح به فاکس نیوز تاکید کرد: آن‌ها همچنین گفتند که از توافق تجاری مکزیک-کانادا حمایت می‌کنند. معتقدم آن‌ها کاری را که باید انجام دهند، انجام می‌دهند. آن‌ها کارشان را می‌کنند و ما باید منتظر شویم تا آن گشوده شود و مابقی ما هم باید کارمان را انجام دهیم.

بیل کلینتون در جریان تور برنامه "بنیاد کلینتون" در نیویورک سیتی افزود: کنگره در حال انجام کاری است که معتقد است درست است.   

دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا سه‌شنبه دو طرح حقوقی برای استیضاح ارائه کردند که ترامپ را به سوء استفاده از قدرت در تعاملات با اوکراین و مانع‌تراشی در اقدامات کنگره حین تحقیق استیضاح متهم می‌کند.

نانسی پلوسی، رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا گفت اگر کنگره این رئیس کاخ سفید را استیضاح نکند "مقصر" دانسته خواهد شد؛ این در حالیست که ترامپ این تحقیق را "شکار موهومات" می‌داند. پلوسی همچنین روز سه‌شنبه از توافق تجاری آمریکا-مکزیک-کانادا حمایت کرد.

شخص بیل کلینتون هم در ۱۹۹۸ استیضاح شده و به دروغگویی تحت سوگند و مانع‌تراشی در روند قضایی متهم بود اما در محاکمه سنا تبرئه شد. چنانچه ترامپ استیضاح شود، آرای مثبت بیش از دو سوم سنا برای عزل و خروج او از کاخ سفید لازم خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند