کدخبر: ۳۱۶۰۲۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مجموعه اخبار انتخابات پارلمانی بریتانیا

اقتصادنیوز: امروز انتخابات عمومی در انگلستان برای تعیین نمایندگان مجلس عوام این کشور برگزار می‌شود و کارشناسان معتقدند این انتخابات مهم‌ترین انتخابات در چند دهه اخیر در این کشور است؛ زیرا نتیجه آن سرنوشت انگلستان را تعیین خواهد کرد. مهم‌ترین اثر این انتخابات بر برنامه جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا گذاشته خواهد شد. ژوئن سال ۲۰۱۶ مردم در همه‌پرسی جدایی یا ماندن در اتحادیه اروپا شرکت کردند و به جدایی رای دادند. در آن زمان آنها از تبعات و دشواری‌های جدایی آگاه نبودند و در سه سال و نیم اخیر سایه برگزیت بر ساختار سیاسی و اقتصاد انگلستان سنگینی کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز، احسان آذری‌نیا: پیش‌بینی‌های مختلف درباره نتیجه این انتخابات مطرح شده است. اکثر نظرسنجی‌ها حاکی است حزب محافظه کار به رهبری بوریس جانسون می‌تواند اکثریت کرسی‌های پارلمان را تصاحب کند. اگر چنین شود او بار دیگر برنامه جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا را که نتیجه مذاکره با مقامات این اتحادیه است به مجلس خواهد برد تا رای بگیرد. البته در انگلستان خیلی از مواقع نتیجه انتخابات با نتیجه نظرسنجی‌ها سازگار نبوده و ممکن است در انتخابات امروز حزب کارگر اکثر کرسی‌ها را تصاحب کند.

جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا به هر شکل که انجام شود، لطمات بزرگ اقتصادی به این کشور، اتحادیه اروپا و آمریکا وارد خواهد کرد و از قدرت خرید مردم، رفاه جوانان و قدرت شرکت‌های بریتانیایی خواهد کاست. در مطالب حاضر به نقش مهم جوانان در نتیجه انتخابات، اثرات اقتصادی جدایی بر انگلستان، اروپا و آمریکا، سناریوهای مطرح درباره نتیجه انتخابات و دیدگاه اقتصاددان‌ها درباره اثرات پیروزی هر یک از دو حزب بر آینده اقتصاد انگلستان اشاره شده است.

مجموعه

آغاز رای‌گیری در انگلستان؛ اعلام نتایج فردا

رقابت نفسگیر در بریتانیا

همه سناریوهای ممکن

برنامه اقتصادی احزاب

اقبال جوانان به حزب کارگر

 

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند