کدخبر: ۳۱۶۱۰۹ لینک کوتاه

مطهری: برخی افراد و نهادها منافع اقتصادی در قضیه اف‌ای‌تی‌اف دارند

اقتصادنیوز: نماینده مردم تهران هشدار داد: اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنان این لوایح را معطل بگذارد تا فرصت بگذرد قطعا دچار مشکلات بیشتری در سایر بخش ها خواهیم شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصر ایران، علی مطهری در مورد عدم پرداخت پول قراردادهای مربی‌های خارجی لیگ برتر و ارتباط آن با نپیوستن ایران به FATF و همچنین اعمال تحریم‌ها، گفت: یکی از آثار تعلل در تصویب دو لایحه پالرمو و CFT می‌تواند همین باشد که وزارت ورزش برای پرداخت پول مربیان خارجی تیم‌های ورزشی دچار مشکل شده است. باید این مشکلات غیرضروری که برای کشور ایجاد شده است حل شود.

نماینده مردم تهران ادامه داد:  اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنان این لوایح را معطل بگذارد تا فرصت بگذرد، قطعا دچار مشکلات بیشتری در سایر بخش‌ها خواهیم شد. حتی کشورهایی نظیر روسیه، چین و ترکیه که امروز با ما همکاری می‌کنند دستشان برای همکاری با ما بسته می‌شود. خود آنها تاکید کرده‌اند که اگر این لوایح تعیین تکلیف نشوند نمی‌توانند با ایران همکاری کنند چون بانک‌های آنها تحریم می‌شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی خاطر نشان کرد: در آن صورت ما در بهمن‌ ماه در لیست کشورهای غیرهمکار یا همان لیست سیاه در کنار کره شمالی قرار می‌گیریم و مشکلات بیشتری پیدا می‌شود. خروج از آن لیست نیز مراحلی دارد و این گونه نیست که بتوانیم سریع خارج شویم.

مطهری تصریح کرد: رفتار برخی مخالفان این لوایح سیاسی است. برخی افراد و نهادها نیز منافع اقتصادی در این قضیه دارند. اگر دولت دست خود این افراد بود مطمئن باشید هم برجام اجرا شده بود و ما به اینجا نمی‌رسیدیم و هم ماهها بود که مشکل FATF حل شده بود و حتی معتقدم که رابطه با آمریکا هم برقرار شده بود. ولی چون کار دست خودشان نیست نمی‌خواهند پیشرفت ها و گشایش معیشت مردم به نام رقیب‌شان ثبت شود.

وی در پایان افزود: متاسفانه هوای نفسانی در بروز اتفاقاتی مثل معطل نگاه داشتن لوایح پالرمو و CFT نقش دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند