کدخبر: ۳۱۶۷۹۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
زنگنه: گندم را می‌شود وارد کرد اما شرافت را نه

زنگنه: گندم را می‌شود وارد کرد اما شرافت را نه

اقتصادنیوز: وزیر نفت اظهار داشت: اگر گندم نباشد می‌شود آن را وارد کرد اما شرافت را نه و آقای حجتی از مردانی هستند که همیشه شرافتمند بوده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، بیژن زنگنه در آیین نکوداشت تجلیل از خدمات وزیر سابق جهاد کشاورزی با بیان اینکه آشنایی من با آقای حجتی به 37 سال پیش برمی‌گردد، اظهار کرد: من وی را به عنوان یک عضو پرشور و شجاع شورای مرکزی انقلاب شناختم که بی‌رودروایستی اما محجوب و با جدیت به مسائل می‌پرداخت.

وی ادامه داد: در ابتدای انقلاب ما بیش از شش سال با یکدیگر همکاری بودیم و اختلاف نظرهایی نیز داشتیم اما من آقای حجتی را در 40 سال گذشته مردی یافتم که برای عزت کشورش از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.

زنگنه با تاکید بر اینکه آقای حجتی هیچگاه به دنبال نشان دادن نمودش نبود، افزود: از همان ابتدا که مسئولیت‌های متفاوتی را برعهده گرفته بود، بودنش بیشتر از نمودش خود را نشان می‌داد چراکه وی از نسلی است که بنیانگذار انقلاب اسلامی آن را هرس و پرورش داده است.

وی افزود: بسیاری از هم‌نسلان آقای حجتی شهید شدند و جمعی از آنها باقی ماندند که اکنون شاهد حضور آنها به عنوان مدیرhن کم‌ادعا و پرتلاش هستیم.

وزیر نفت با اشاره به اهمیت سد کرخه در توسعه بخش کشاورزی یادآور شد: ایجاد و احداث سد کرخه که اکنون به عنوان یکی از پرافتخارترین طرح‌های جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود، با همت و تلاش آقای حجتی به بهره‌برداری رسید.

زنگنه اضافه کرد: توانمندی وی در انجام امور موجب شد که در سال 79 زمانی که جهاد کشاورزی به تازگی تشکیل شده بود، من آقای حجتی را به عنوان گزینه‌ای برای وزارت جهاد کشاورزی به آقای خاتمی پیشنهاد کنم.

وی با بیان اینکه در ابتدا حجتی با این پیشنهاد من مخالف بود، افزود: پیشنهاد من به این دلیل بود که هم جهاد تحقیر نمی‌شد و هم اینکه آقای حجتی مورد اعتماد و توجه کشاورزان بود.

وزیر نفت ادامه داد: حجتی را پرچمدار کمک به مردم می‌دانم که باید انسان‌هایی همچون او همیشه در مسئولیت‌های مختلف الگو قرار بگیرند.

بیژن نامدار زنگنه با تاکید بر اینکه من معتقدم اگر گندم نباشد می‌شود وارد کرد اما شرافت وارد کردنی نیست، اظهار کرد: ما باید قدردان نیروهای شرافتمندی باشیم که برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی ایران از خانواده و جیب خود گذشته‌اند.

وی گفت: مسئولانی که خدمت‌گذار مردم هستند نعمت‌های بزرگی برای کشور به شمار می‌آیند که باید قدردان آنها باشیم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند